tarcza header image
Start
Skrócenie czasu zajęć
Napisał Sekretariat   
Środa 12 czerwca 2019

Informacja o skróceniu czasu zajęć

Ostatnia aktualizacja ( Środa 12 czerwca 2019 )
OTWARTE SERCA
Napisał Sekretariat   
Piątek 14 czerwca 2019

     Jak wielkie i otwarte serca mamy dla innych dowiodła akcja charytatywna prowadzona przez uczniów i nauczycieli z Modrzaka. Nikt nie przeszedł obojętnie wobec wołania o pomoc tegorocznej maturzystki Moniki Kryjak z ZSZ Nr 1 i II LO we Włodawie. Fibriomialgia, na którą cierpi Monika, jest przewlekłą chorobą charakteryzującą się rozległym bólem mięśni, tkanek miękkich, kości i stawów. Leczenie jest trudne i czasochłonne, jego celem jest opanowanie bólu i poprawa jakości życia pacjenta. Dodatkowego cierpienia przysparza jej przepuklina w okolicy kręgosłupa i mimo przebytej operacji, przepuklina się odnawia. Monika musi rozpocząć rehabilitację, na oczekiwanie której NFZ wyznacza bardzo odległe terminy .

    Pomysł na przeprowadzenie akcji charytatywnej i zbiórki pieniędzy na rehabilitację prywatną podsunęła klasa III LO b/d z wychowawczynią p. Dorotą Wiśniewską. Z pomocą wolontariatu szkolnego, którego opiekunką jest p. Agnieszka Czuj, dyrekcji szkoły oraz nauczycieli, bez których akcja nie doszłaby do skutku – 30.05.2019 roku zorganizowano sprzedaż ciasta, połączonego ze zbiórką pieniędzy do puszek. Do akcji włączyli się pracownicy naszej szkoły, Starostwa Powiatowego, Urzędu Miasta, Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 3. Swojego kieszonkowego nie szczędzili również uczniowie Modrzaka.

    Kolejnym pomysłem był mecz charytatywny w siatkówkę pomiędzy nauczycielami a uczniami naszej szkoły. Odbył się on 10 czerwca br. na hali ZSZ Nr 1 i II LO i cieszył się dużym zainteresowaniem. Dodatkową atrakcją był udział w meczu trzykrotnego Mistrza Polski i zawodnika Zaksy Kędzierzyn Koźle - Łukasza Wiśniewskiego oraz możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia z medalistą.

Suma uzbieranych funduszy na rehabilitację Moniki w trakcie całej akcji przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Uzbieraliśmy 2914 zł i 54 gr.

Wszystkim darczyńcom, którzy otworzyli serca na wołanie o pomoc chcielibyśmy serdecznie podziękować i przypomnieć, że DOBRO DAWANE INNYM ZAWSZE DO NAS POWRACA  

nazwa

Absolwenci klasy III LO b/d

i wychowawczyni Dorotą Wiśniewską

Ostatnia aktualizacja ( Niedziela 23 czerwca 2019 )
Czytaj całość...
Szóste miejsce Daniela i Kamila w ogólnopolskiej olimpiadzie Buduj z pasją
Napisał Sekretariat   
Wtorek 11 czerwca 2019

   W czwartek 30 i 31 maja br., w staszowskim Centrum Kształcenia Praktycznego i Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie, odbyła się olimpiada „Buduj z pasją”, której organizatorem była Krajowa Federacja Edukacji Zawodowej i Kultury Fizycznej "Budowlani", we współpracy z Centrum Kształcenia Praktycznego w Staszowie i Zespołem Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie. W tym wydarzeniu, o randze ogólnopolskiej, udział wzięło 14 szkół i centrów kształcenia. Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcące we Włodawie reprezentowali uczniowie technikum budowlanego Daniel Kochan z kl. trzeciej i Kamil Stelmach z klasy czwartej. W pierwszym dniu odbyła się część praktyczna olimpiady, w trakcie której uczestnicy musieli wykazać się umiejętnościami wykorzystania wiedzy, zdobytej w trakcie nauki. W drugim dniu uczniowie zmierzyli się zadaniami teoretycznymi. Obie części olimpiady przeprowadzono w auli Centrum Kształcenia Praktycznego oraz Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie.

Danielowi

nazwa

i Kamilowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Ostatnia aktualizacja ( Wtorek 11 czerwca 2019 )
Czytaj całość...
Nagrody i honorowe tytuły w konkursie wiedzy o patronie szkoły
Napisał Sekretariat   
Czwartek 6 czerwca 2019

      28 maja 2019r. odbył się w naszej szkole konkurs: „ Andrzej Frycz Modrzewski – życie i twórczość”.

     Adresatami konkursu były pierwsze klasy liceum ogólnokształcącego. Konkursowy test rozwiązało 35 uczniów. 

    Zgodnie z regulaminem, Nagrodę dyrektora szkoły oraz honorowy tytuł „Modrzewiak Roku 2018/2019” otrzymał ucz. TOMASZ KOBUS, tytuł: Modrzewiacy roku 2018/2019” oraz dofinansowanie do wycieczki szkolnej otrzymała KLASA 1 LO B/D.

      Podziękowanie i gratulacje składa komisja konkursowa: dyrektor szkoły. p. Eugeniusz Omelczuk, p. Mirosława Sidoruk, p. Jadwiga Stadnik, p. Anna Łukaszewicz, p. Halina Karpiuk

nazwa


 

Ostatnia aktualizacja ( Wtorek 18 czerwca 2019 )
Sukcesy uczniów w XVI edycji Powiatowego Konkursu Czytelniczego dla Młodzieży
Napisał Sekretariat   
Czwartek 6 czerwca 2019

     4 czerwca 2019r., uczniowie ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie odnieśli sukcesy w finale dwuetapowego konkursu czytelniczego Zwyciężaj albo giń w odwiecznej grze o tron…” Pieśń lodu i ognia” George’a R. R. Martina. W imieniu dyrekcji szkoły, nauczycieli, społeczności uczniowskiej najserdeczniejsze gratulacje składamy:
Dawidowi Błaszkiewiczowi – 2 miejsce
Agnieszce Flont – 3 miejsce
Michałowi Matczukowi – wyróżnienie
Jakubowi Krać – wyróżnienie
Jakubowi Świrszczowi - wyróżnienie
Nagrody otrzymali też, reprezentujący naszą szkołę, finaliści I etapu: Magdalena Prościńska, Natalia Milart, Marika Gaj
Organizatorzy konkursu: ZSZ Nr 1 i II LO we Włodawie oraz MBP we Włodawie

 

nazwa

nazwa

 

 

<< Pierwsza < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Oferta edukacyjna
Powiat włodawski
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Sonda
W jakich zajęciach pozalekcyjnych uczestniczył(abyś/byś)?
  
Gościmy
Aktualnie jest 17 gości online
Imieniny
16 Maja 2021
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Andrzej, Honorat,
Jan Nepomucen,
Jędrzej, Szymon,
Trzebomysł, Ubald,
Wieńczysław,
Wiktorian
Do końca roku zostało 230 dni.
Licznik odwiedzin
6246987