tarcza header image
Start
PROFILAKTYCZNIE w ZSZ NR 1 i II LO
Napisał Sekretariat   
Friday, 15 June 2018
      Podsumowanie realizowanych programów profilaktycznych , min, ARS czyli JAK DBAĆ o MIŁOŚĆ ,PODSTĘPNE WZW , ZNAMIĘ ZNAM JE zwieńczyło pracę nauczycieli i uczniów 13 czerwca 2018r  Młodzież klas technikalnych   II TŻ/H,  I TI,  licealnych II LO a/c ,  II LO j i  II kl Zawodowej  wysłuchała wykładu lek.med Katarzyny Mojskiej - Grzywny na temat  WZW jak się obronić.  Uczniowie mieli możliwość zapoznania się  z najnowszymi informacjami dotyczącymi omawianych podczas realizacji treści programowych oraz korzystali z indywidualnych konsultacji Pani Doktor. 
 Spotkanie zorganizowała Renata Wólczyńska - szkolny koordynator realizowanych programów. 
Ostatnia aktualizacja ( Wednesday, 19 September 2018 )
Czytaj całość...
Modrzewiacy czytają !!!
Napisał Sekretariat   
Friday, 08 June 2018

     Modrzewiacy czytają !!! W dniu 8 czerwca 2018r., równo o godzinie 10.00., dyrektor Ewa Capik uroczyście otworzyła w naszej szkole Ogólnopolską akcję masowego czytania: „Jak nie czytam, jak czytam”. Swoje ulubione książki przyniosło 104 uczestników tego wydarzenia. Już po raz trzeci społeczność naszej szkoły promuje modę na czytanie, tworzy ciekawą przestrzeń do spotkania kolegów, koleżanek, dla których czytanie jest ważne i sprawia przyjemność.


    Cele akcji zostały osiągnięte. Przyniesione przez uczestników książki oraz przygotowane kolorowe kartki przyklejone do koszulek wskazały na ich preferencje czytelnicze. Największą popularnością cieszyła się literatura fantasy, oznaczona kolorem żółtym, w dalszej kolejności - kryminały (kolor niebieski) i książki psychologiczne (jasny fioletowy), literatura faktu (kolor zielony) nieliczni mieli odwagę sięgnąć po literaturę z dreszczykiem – horrory (kolor czerwony). Wśród wyborów były też : poezja, książki sensacyjne, obyczajowe, popularnonaukowe, bestsellery młodzieżowe, komiksy i wiele innych.


     Różnorodność uczniowskich wyborów zostanie uwzględniona przy zakupie książek w ramach „NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA” PRIORYTET 3., którego realizację szkoła już rozpoczęła.


    Serdeczne podziękowania wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy włączyli się w organizację akcji. Trzecia, udana i niezwykle barwna, edycja za nami !!!. Do zobaczenia za rok !!!

Z czytelniczym pozdrowieniem- koordynatorka wydarzenia – Halina Karpiuk

Ostatnia aktualizacja ( Thursday, 14 June 2018 )
Czytaj całość...
Spacerem po Warszawie
Napisał Sekretariat   
Monday, 11 June 2018

       Upał nie przeszkodził "Modrzakom" w poznawaniu Warszawy, zarówno z pokładu autobusu, jak i na piechotę. 04 czerwca 2018r grupa uczniów z naszej szkoły udała się na wycieczkę do stolicy naszego kraju celem doświadczenia co to znaczy być osobą ociemniałą, z jakimi boryka się ona problemami i co jest dla niej problemem w życiu codziennym. Tę naukę młodzież pobierała na Niewidzialnej wystawie.

      Kolejny krok spaceru po Warszawie zaprowadził ich do Pałacu Kultury i Nauki, gdzie na 30 piętrze, na tarasie widokowym mogli podziwiać panoramę miasta. Była jeszcze wędrówka po Starym Mieście, Pałac Prezydencki, plac Piłsudskiego. Ostatni krok spaceru zawiódł grupę do Arkadii, gdzie nastąpiła chwila odpoczynku i relaksu przy filmie Deadpool 2.

Małgorzata Oleniak

Czytaj całość...
Dzień Dziecka
Napisał Sekretariat   
Monday, 04 June 2018

   Z okazji Dnia Dziecka 1 czerwca 2018 roku Samorząd Szkolny przygotował słodką niespodziankę dla uczniów naszej szkoły. Nasi przedstawiciele częstowali swoich kolegów i koleżanki słodyczami. Akcja Samorządu spotkała się z dużym zadowoleniem społeczności uczniowskiej.

Ostatnia aktualizacja ( Monday, 02 July 2018 )
Czytaj całość...
Wyniki konkursu wiedzy o patronie szkoły
Napisał Sekretariat   
Tuesday, 05 June 2018

Wyniki konkursu wiedzy o patronie szkoły:"Andrzej Frycz Modrzewski - życie i twórczość", (edycja 2017/2018, etap I) 04 czerwca 2018r. w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o patronie. W konkursie wzięło udział 41 uczniów.

Wyniki konkursu:

  • I miejsce – klasa I LO B – średnia -15,72
  • II miejsce – klasa I LO J/D – średnia -14,56

 Zgodnie z regulaminem, tytuł „Modrzewiacy 2017/2018” oraz dofinansowanie do wycieczki szkolnej (wysokość środków finansowych zależna od decyzji dyrektora szkoły) otrzymuje klasa 1LO B.

  Najwyższe wyniki w pierwszym etapie uzyskało 6 uczestników. Uczniowie, 18 czerwca 2018r. przystąpią do drugiego etapu konkursu.

O Nagrodę dyrektora szkoły oraz honorowy tytuł „Modrzewiak roku 2017/2018” ubiegać się będą:

  1. Mirończuk Iga –kl. 1 LO B.
  2. Dyduch Martyna –kl.1 LO B.
  3. Łuszczewska Aleksandra – kl. 1 LO B .
  4. Lochmajer Wojciech – Kl. 1 LO J/D .
  5. Czelej Karolina – kl. 1 LO J/D.
  6. Wawryszuk Julia – kl. 1 LO J/D.

Opiekun konkursu: Halina Karpiuk

Ostatnia aktualizacja ( Thursday, 28 June 2018 )
<< Pierwsza < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Powiat włodawski
Ministerstwo Edukacji Narodowej

W skrócie
Pomysł utworzenia II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie dojrzewał od początku przemian, jakie dokonały się w Polsce w 1989 roku. Jednak dopiero w roku szkolnym 1990/91 można było przystąpić do przygotowania konkretnych projektów otwarcia nowej szkoły. Szczególnie zaangażowani w dzieło tworzenia II LO we Włodawie byli: mgr Józef Pawlin ówczesny dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 , który kończąc swoja kadencję dyrektorską, za punkt honoru postawił sobie utworzenie liceum ogólnokształcącego przy istniejącym już zespole szkół.
Sonda
W jakich zajęciach pozalekcyjnych uczestniczył(abyś/byś)?
  
Gościmy
Aktualnie jest 158 gości online
Imieniny
18 Października 2018
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Julian, Łukasz, René
Do końca roku zostało 75 dni.
Licznik odwiedzin
4034950