tarcza header image
Start
Siatkówka plażowa - rejon
Napisał Sekretariat   
Thursday, 21 June 2018

     Nasza drużyna w siatkówce plażowej w składzie: Mateusz Książak, Marcin Oziemczuk, Jakub Błaszczuk pojechała na Mistrzostwa Rejonu rozgrywanych w Chełmie. Po zaciętych meczach ostatecznie wygrała drużyna ZSE Chełm, II miejsce zajęło ZSZ nr 1 i II LO Włodawa, III miejsce natomiast I LO Chełm. Zwycięzca zawodów miał zaszczyt reprezentować rejon w turnieju na szczeblu wojewódzkim.

Na szlaku Tadeusza Kościuszki
Napisał Sekretariat   
Friday, 15 June 2018
        W ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę,  „Modrzewiacy”  ruszyli na wyprawę rowerową w poszukiwaniu miejsc związanych z tą rocznicą w naszej „ małej ojczyźnie”.

      Rajd rozpoczął się przy pomniku Tadeusza Kościuszki we Włodawie, gdzie młodzież poznała związki  Naczelnika powstania z 1794 r. z ziemią włodawską. Kolejnym punktem wyprawy były pomniki znajdujące się na cmentarzu parafialnym –Powstańców styczniowych , żołnierzy walczących w I wojnie Światowej. Na Cmentarzu Wojennym zapalono znicze przy pomniku Katyńskim,  Braci Taraszkiewiczów : „ Jastrzębia” i „ Żelaznego”oraz żołnierzy poległych w wojnie obronnej 1939 r.


Ostatnia aktualizacja ( Thursday, 21 June 2018 )
Czytaj całość...
PROFILAKTYCZNIE w ZSZ NR 1 i II LO
Napisał Sekretariat   
Friday, 15 June 2018
      Podsumowanie realizowanych programów profilaktycznych , min, ARS czyli JAK DBAĆ o MIŁOŚĆ ,PODSTĘPNE WZW , ZNAMIĘ ZNAM JE zwieńczyło pracę nauczycieli i uczniów 13 czerwca 2018r  Młodzież klas technikalnych   II TŻ/H,  I TI,  licealnych II LO a/c ,  II LO j i  II kl Zawodowej  wysłuchała wykładu lek.med Katarzyny Mojskiej - Grzywny na temat  WZW jak się obronić.  Uczniowie mieli możliwość zapoznania się  z najnowszymi informacjami dotyczącymi omawianych podczas realizacji treści programowych oraz korzystali z indywidualnych konsultacji Pani Doktor. 
 Spotkanie zorganizowała Renata Wólczyńska - szkolny koordynator realizowanych programów. 
Ostatnia aktualizacja ( Friday, 29 June 2018 )
Czytaj całość...
Modrzewiacy czytają !!!
Napisał Sekretariat   
Friday, 08 June 2018

     Modrzewiacy czytają !!! W dniu 8 czerwca 2018r., równo o godzinie 10.00., dyrektor Ewa Capik uroczyście otworzyła w naszej szkole Ogólnopolską akcję masowego czytania: „Jak nie czytam, jak czytam”. Swoje ulubione książki przyniosło 104 uczestników tego wydarzenia. Już po raz trzeci społeczność naszej szkoły promuje modę na czytanie, tworzy ciekawą przestrzeń do spotkania kolegów, koleżanek, dla których czytanie jest ważne i sprawia przyjemność.


    Cele akcji zostały osiągnięte. Przyniesione przez uczestników książki oraz przygotowane kolorowe kartki przyklejone do koszulek wskazały na ich preferencje czytelnicze. Największą popularnością cieszyła się literatura fantasy, oznaczona kolorem żółtym, w dalszej kolejności - kryminały (kolor niebieski) i książki psychologiczne (jasny fioletowy), literatura faktu (kolor zielony) nieliczni mieli odwagę sięgnąć po literaturę z dreszczykiem – horrory (kolor czerwony). Wśród wyborów były też : poezja, książki sensacyjne, obyczajowe, popularnonaukowe, bestsellery młodzieżowe, komiksy i wiele innych.


     Różnorodność uczniowskich wyborów zostanie uwzględniona przy zakupie książek w ramach „NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA” PRIORYTET 3., którego realizację szkoła już rozpoczęła.


    Serdeczne podziękowania wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy włączyli się w organizację akcji. Trzecia, udana i niezwykle barwna, edycja za nami !!!. Do zobaczenia za rok !!!

Z czytelniczym pozdrowieniem- koordynatorka wydarzenia – Halina Karpiuk

Ostatnia aktualizacja ( Thursday, 14 June 2018 )
Czytaj całość...
Spacerem po Warszawie
Napisał Sekretariat   
Monday, 11 June 2018

       Upał nie przeszkodził "Modrzakom" w poznawaniu Warszawy, zarówno z pokładu autobusu, jak i na piechotę. 04 czerwca 2018r grupa uczniów z naszej szkoły udała się na wycieczkę do stolicy naszego kraju celem doświadczenia co to znaczy być osobą ociemniałą, z jakimi boryka się ona problemami i co jest dla niej problemem w życiu codziennym. Tę naukę młodzież pobierała na Niewidzialnej wystawie.

      Kolejny krok spaceru po Warszawie zaprowadził ich do Pałacu Kultury i Nauki, gdzie na 30 piętrze, na tarasie widokowym mogli podziwiać panoramę miasta. Była jeszcze wędrówka po Starym Mieście, Pałac Prezydencki, plac Piłsudskiego. Ostatni krok spaceru zawiódł grupę do Arkadii, gdzie nastąpiła chwila odpoczynku i relaksu przy filmie Deadpool 2.

Małgorzata Oleniak

Czytaj całość...
<< Pierwsza < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
Najlepsi
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+
Dziennik

Ważne strony
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Powiat włodawski
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Sonda
W jakich zajęciach pozalekcyjnych uczestniczył(abyś/byś)?
  
Gościmy
Aktualnie jest 50 gości online
Imieniny
21 Sierpnia 2018
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Adolf, Adolfa,
Adolfina, Alf,
Bernard, Emilian,
Filipina,
Franciszek, Joanna,
Kazimiera, Męcimir
Do końca roku zostało 133 dni.
Licznik odwiedzin
3945662