tarcza header image
Start
Pamiętamy o bitwie pod Wytycznem
Napisał Sekretariat   
Thursday, 08 October 2015

     "Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości.". Pamiętając słowa Marszałka, uczymy się historii nie tylko w szkole. 29 września uczniowie ZSZ Nr 1 i II LO wzięli udział w uroczystościach upamiętniających bitwę pod Wytycznem. Podczas tej bitwy, na przełomie września i października 1939r., zgrupowanie żołnierzy Korpusu Ochrony Pogranicza, dowodzone przez generała Wilhelma Orlik-Rückemanna, stawiło opór wkraczającym od wschodu oddziałom sowieckim. Bitwa była ostatnim akcentem obrony polskich Kresów Wschodnich, a zarazem ostatnim starciem regularnego Wojska Polskiego z sowietami. Aby oddać hołd bohaterom, uczniowie wraz z p. dyrektor Ewą Capik i p. Wiesławem Holaczukiem uczestniczyli we Mszy świętej, apelu poległych, wysłuchali okolicznościowych wystąpień i złożyli kwiaty przy Kopcu Chwały. Były tez pamiatkowe zdjecia m.in. z majorem Stanisławem Pakułą i sekretarzem Rady Pamięci Walki i Męczeństwa p. Andrzejem Kunertem.

taakietam_01.jpg

 

Ostatnia aktualizacja ( Thursday, 08 October 2015 )
Czytaj całość...
Z wizytą w Modrzewiaku"
Napisał Sekretariat   
Thursday, 08 October 2015

      2. X. 2015r do naszej szkoły zawitali młodzi goście. Byli to uczniowie klasy VI „ a" ze Szkoły Podstawowej nr 2 we Włodawie. Młodzież przyszła na nietypową lekcję gotowania i savoir vivre przy stole. Uczniowie pod nadzorem wychowawczyni p. Eweliny Komaszewskiej i nauczyciela praktycznej nauki zawodu z ZSZ Nr 1 i II LO p. Małgorzaty Kostki, bawiąc się przy gnieceniu ciasta drożdżowego, uczyli się, jak zrobić klasyczną pizzę. Oczekując aż ciasto wyrośnie, a potem się upiecze, młodzież poznawała tajniki układania sztućców, talerzy i szklanej zastawy. Na koniec przyszedł czas na pyszną konsumpcję.

 

kuchnia

 

 

Ostatnia aktualizacja ( Thursday, 08 October 2015 )
Czytaj całość...
Niezwykła lekcja uczniów Modrzewiaka
Napisał Sekretariat   
Saturday, 03 October 2015

       24 września klasa II "j" ("mundurowa") zajęcia służy granicznej odbyła w terenie. Pierwsza część zajęć miała miejsce w placówce Straży Granicznej w Sławatyczach, druga odbyła się na przejściu drogowym z Białorusią. Do Sławatycz uczniowie wraz z opiekunami przyjechali z Włodawy rowerami. Wyjazd był równiez doskonałą okazją do integracji klasy, walki z własnymi słabościami (60 km!) i promowania turystyki rowerowej. Była to już druga rowerowa wyprawa uczniów tej klasy do placówki Straży Granicznej. W minionym roku szkolnym "Modrzewiacy" odwiedzili Zbereże.
      Serdecznie dziękujemy Komendantowi i Funkcjonariuszom placówki SG w Sławatyczach za niezwykle życzliwe przyjęcie i interesujące zajęcia!!!

Maturzyści na Salonie
Napisał Sekretariat   
Sunday, 27 September 2015

     15 września uczniowie klas maturalnych uczestniczyli w Lubelskim Salonie Maturzystów, który odbywał się na Uniwersytecie Przyrodniczym. W programie były między innymi wykłady poświęcone egzaminom maturalnym z różnych przedmiotów. Prelegenci mówili nie tylko o standardach egzaminacyjnych, ale też dawali rady i wskazówki, jak się uczyć, by osiągnąć sukces. Maturzyści mieli także okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną wielu wyższych uczelni.
sal_05.jpg

Ostatnia aktualizacja ( Sunday, 27 September 2015 )
Czytaj całość...
Pierwszoklasiści złożyli ślubowanie
Napisał Sekretariat   
Tuesday, 22 September 2015

        W poniedziałek 14 września 2015r. uczniowie klas pierwszych w obecności dyrekcji, nauczycieli i reprezentacji starszych kolegów złożyli uroczyste ślubowanie. Po odczytaniu tekstu roty przez chorążego pocztu sztandarowego profesora Grzegorza Kryjaka, pierwszoklasiści chóralnie odpowiedzieli „ślubujemy". Nauczyciele historii zaprezentowali uczniom klas pierwszych patronów szkoły. Profesor Mariusz Czuj opowiedział o patronie Zespołu Szkół Zawodowych - II Warszawskiej Brygadzie Saperów, zaś profesor Krzysztof Kusiuk przybliżył młodzieży postać i poglądy Andrzeja Frycza Modrzewskiego - patrona II Liceum Ogólnokształcącego. Zaprezentowano także symbolikę szkolnego sztandaru. Uroczystość zakończyły gratulacje i życzenia złożone przez dyrektora szkoły p. Eugeniusza Omelczuka.

Ostatnia aktualizacja ( Wednesday, 23 September 2015 )
<< Pierwsza < Poprzednia 1 2 3 Następna > Ostatnia >>

Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
Najlepsi

Ważne strony
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Powiat włodawski
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Sonda
W jakich zajęciach pozalekcyjnych uczestniczył(abyś/byś)?
  
Gościmy
Aktualnie jest 31 gości online
Imieniny
10 Października 2015
Sobota
Imieniny obchodzą:
Franciszek, German,
Kalistrat, Lutomir,
Paulin, Tomił
Do końca roku zostało 83 dni.
Licznik odwiedzin
2185071