tarcza header image
Start
Rok Szkoły Zawodowców
Napisał Sekretariat   
Wednesday, 15 July 2015

 

Ostatnia aktualizacja ( Wednesday, 15 July 2015 )
Jeszcze jeden sukces w Olimpiadzie Informatycznej
Napisał Sekretariat   
Tuesday, 03 March 2015

   Do drugiego etapu XXII Olimpiady Informatycznej awansował Piotr Wróbel uczeń klasy II Technikum Informatycznego. W dniach 10-12 lutego odbywały się zawody okręgowe (2 etap Olimpiady). Piotr jest kolejnym uczniem naszej szkoły, któremu udało się osiągnąć taki wynik. Na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagielońskiego w Krakowie ponad 80 uczniów zmagało się z trudnymi problemami algorytmicznymi. Pierwszego dnia w czasie 3 godzin uczestnicy rozwiązywali jedno zadanie nie liczące się w punktacji końcowej. Były to zawody próbne mające na celu zapoznanie olimpijczyków ze środowiskiem i techniką pracy. W kolejnych dwóch dniach w czasie 5 godzinnych sesji odbyły się właściwe zmagania. Gratulujemy sukcesu.

 Opiekun Stanisław Kwaśniewicz

Ostatnia aktualizacja ( Tuesday, 03 March 2015 )
Kolejne tytuły "Młodego Naukowca"
Napisał Sekretariat   
Thursday, 26 February 2015

W dniu 30.01.2015 w Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym w Kielcach odbył się II etap konkursu naukowego "E(x)plory 2015". W tym roku do drugiego etapu konkursu awansowali Piotr Wróbel i Marcin Rudko z klasy II Technikum Informatycznego. Na forum ogólnopolskim godnie reprezentowali naszą szkołę prezentując pracę "Wieloplatformowy, relacyjny system zarządzania bazą absolwentów". Praca uzyskała uznanie wśród Jury konkursu, a jej autorzy uzyskali tytuły "Młody Naukowiec E(x)plory". Opiekę naukową nad wykonawcami pracy sprawował Stanisław Kwaśniewicz. Na uczestników Festiwalu Naukowego E(x)plory czekały liczne warsztaty i pokazy naukowe. Zgłębiając tajniki nauki uczestnicy mogli sprawić, że wlana do szklanki woda zniknie, mogli wyizolować DNA z kiwi czy też obliczyć jak promieniują nasze domy, powietrze czy też kosmos. W czasie przerw między zmaganiami konkursowymi uczestnicy mogli podziwiać prace Leonardo da Vinci, którego imię nosi Centrum Nauki w Kielcach.


 

Ostatnia aktualizacja ( Saturday, 28 February 2015 )
Drzwi Otwarte UMCS
Napisał Sekretariat   
Saturday, 28 February 2015

  W piątek, 13 marca 2015 roku odbędą się Drzwi Otwarte Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Impreza skierowana jest nie tylko do tegorocznych maturzystów, którzy zastanawiają się nad wyborem kierunku studiów, ale także do uczniów klas 1 i 2 szkół ponadgimnazjalnych, dla których będzie to doskonała okazja, aby poznać ofertę edukacyjną wszystkich 12 Wydziałów UMCS. W tym roku Uczniowie, którzy wezmą udział w Drzwiach Otwartych, dowiedzą się również, jak wygląda rekrutacja na największą lubelską uczelnię oraz kiedy i jakie dokumenty należy złożyć przed podjęciem studiów na UMCS. Przygotowano także cykl konsultacji z doradcami zawodowymi, które pomogą Uczniom w wyborze ścieżki kształcenia i kariery.

Tegoroczne Drzwi Otwarte rozpoczną się o godzinie 9.00 w budynku Akademickiego Centrum Kultury Chatka Żaka, położonego przy  ul. Radziszewskiego 16 w Lublinie. Zainauguruje je prof. Stanisław Michałowski, Rektor UMCS.

Zapraszamy do odwiedzania strony internetowej www.kandydat.umcs.pl.

Wycieczka do Nałęczowa
Napisał Sekretariat   
Friday, 23 January 2015
       W dniu 20 stycznia 2015 r. uczniowie klasy II Tg mogli uczestniczyć w wycieczce dydaktycznej do Karczmy Nałęczowskiej w Nałęczowie k. Lublina. Właściciel i główny szef kuchni Pan Wojciech Słotwiński bardzo sprawnie wprowadził nas w arkana pracy w karczmie, oprowadzając nas po ciągu technologicznym, tłumacząc działanie poszczególnych urządzeń gastronomicznych, zdradzając tajniki niektórych receptur i demonstrując zasady działania pieca konwekcyjno-parowego oraz zasady bonowania wydawanych potraw. Karczma bardzo dobrze prosperuje szczególnie po rewolucjach Pani Magdy Gesler, która wprowadziła tam szereg rewolucyjnych zmian nie tylko w menu ale i we wnętrzach lokalu.

Ostatnia aktualizacja ( Friday, 23 January 2015 )
Czytaj całość...
<< Pierwsza < Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna > Ostatnia >>

Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
Najlepsi

Ważne strony
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Powiat włodawski

W skrócie
Pomysł utworzenia II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie dojrzewał od początku przemian, jakie dokonały się w Polsce w 1989 roku. Jednak dopiero w roku szkolnym 1990/91 można było przystąpić do przygotowania konkretnych projektów otwarcia nowej szkoły. Szczególnie zaangażowani w dzieło tworzenia II LO we Włodawie byli: mgr Józef Pawlin ówczesny dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 , który kończąc swoja kadencję dyrektorską, za punkt honoru postawił sobie utworzenie liceum ogólnokształcącego przy istniejącym już zespole szkół.
Sonda
W jakich zajęciach pozalekcyjnych uczestniczył(abyś/byś)?
  
Gościmy
Aktualnie jest 17 gości online
Imieniny
4 Marca 2015
Środa
Imieniny obchodzą:
Adrian, Adrianna,
Arkadiusz, Arkady,
Eugeniusz,
Kazimierz, Lew,
Lucja, Lucjusz,
Łucja, Wacław,
Wacława
Do końca roku zostało 303 dni.
Licznik odwiedzin
1885212