tarcza header image
Start
Światowy Dzień Rzucania Palenia w naszej szkole
Napisał Sekretariat   
Monday, 05 December 2016

W dniu 30.11.2016 odbyła się w naszej szkole akcja profilaktyczna z okazji „Światowego Dnia Rzucania Palenia”. W akcji wzięło udział 7 klas licealnych, 10 technikalnych oraz 2 klasy zawodowe. Pani Sylwia Martyniuk młodszy asystent ds. Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Włodawie przeprowadziła quiz wiedzy o uzależnieniach oraz zbadała poziom tlenku węgla w wydychanym powietrzu ponad 150 uczniów przy pomocy Smokerlyzer. W ramach quizu uczniowie otrzymali kalendarze. Ze względu na ogromne zainteresowanie uczniów, pielęgniarka szkolna pani Teresa Wólczyńska została poproszona o pomoc przy mierzeniu ciśnienia krwi. Uczniowie mieli możliwość przejść przez dwa tory przeszkód wykorzystując narkogogle i alkogogle. W akcji pomagała pani Edyta Sołtys.

                Koordynatorem szkolnym była pani Magdalena Kratiuk. Akcja profilaktyczna podsumowywała czwarta edycję programu edukacyjnego „ARS, czyli jak dbać o miłość”, który jest komponentem „Profilaktycznego programu przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych”.

Ostatnia aktualizacja ( Tuesday, 06 December 2016 )
Czytaj całość...
"Modrzak" najlepszy w województwie
Napisał Sekretariat   
Saturday, 26 November 2016
      W dniu 24 listopada 2016r. w Hrubieszowie odbyła się Wojewódzka Licealiada w Tenisie Stołowym Indywidualnym. Turniej rozegrano systemem rosyjskim. Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcące we Włodawie reprezentowała silna ekipa 4 dziewcząt i 3 chłopców. Reprezentacja zaliczyła świetny występ w ogólnej rywalizacji.
      W kategorii dziewcząt wygrała Natalia Danaj, która nie dała szans swoim przeciwniczkom. Dobrym występem popisała się również Klaudia Błaszczuk zajmując 5 miejsce, z kolei Natalia Gromek uplasowała się na miejscu 9-12, Weronika Litkowiec zajęła dalsze miejsce. W kategorii chłopców zwyciężył Arkadiusz Żuk, niepokonany do końca turnieju, jego koledzy z drużyny zajęli kolejno miejsca: Sylwester Włoszek 7-8 i Kamil Hamziuk 9-12. Zasługą tego sukcesu była postawa zawodników i zaangażowanie szkoleniowców z klubu SMS Włodawa i MOSiR Włodawa.
      Opiekunem drużyny dziewcząt i chłopców był Mariusz Kuśmirek nauczyciel wychowania fizycznego.

Ostatnia aktualizacja ( Saturday, 26 November 2016 )
Czytaj całość...
O prawach konsumenckich w Modrzaku
Napisał Sekretariat   
Wednesday, 23 November 2016
      W dniach od 7. 11. 2016r do 21. 11. 2016r. pani Małgorzata Dejneka przeprowadziła wśród uczniów klas pierwszych liceum i technikum, spotkania informujące o prawach kupujących i obowiązkach sprzedawcy. Temat ważny wśród współczesnych kupujących, nie tylko dorosłych, przybliżyć miał kwestie rękojmi sklepu oraz gwarancji producenckiej. Podjęto też kwestie zakupu przez telefon, czy Internet, obowiązku posiadania paragonu, i w końcu czego możemy oczekiwać od sprzedawcy, kiedy towar jest wadliwy.
      Zajęcia przeprowadzone zostały w ramach lekcji wos i ścieżki edukacja prawnicza, w tym w szczególności realizowały tematy: Młody obywatel w urzędzie, czy też: Prawa obywatela. Spotkanie takie to także olbrzymia wiedza praktyczna, która wskazuje jak się zachować w konkretniej sytuacji, gdzie szukać pomocy, jak prawo reguluje omawiane zagadnienia. Tym samym treści poruszone na lekcjach są także realizacją programu wychowawczego szkoły, bowiem szkoła wychowuje świadomego uczestnika rynku.
Ostatnia aktualizacja ( Wednesday, 23 November 2016 )
Czytaj całość...
Narodowe Święto Niepodległości
Napisał Sekretariat   
Friday, 18 November 2016
        Refleksje na temat wolności  i ojczyzny były tematem przewodnim montażu słowno-muzycznego przygotowanego przez uczniów naszej szkoły  z okazji Narodowego Święta Niepodległości.  Młodzież  przedstawiła własne interpretacje zarówno  utworów   współczesnych twórców jak i twórców epok minionych. Program zaprezentowany był 10 listopada na spotkaniu emerytów i rencistów w Urzędzie Miasta we Włodawie oraz  11 listopada   we Włodawskim Domu Kultury na   powiatowych uroczystościach Narodowego Święta Niepodległości.  14 listopada występ młodych artystów  podziwiała i oklaskiwała  cała  społeczność Zespołu Szkół  Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie.  Swoje talenty artystyczne zaprezentowali: Kamila Adamiuk, Karolina Dyduch, Magda Dedera,  Monika Gromysz, Paulina Jankowska, Natalia Popławska, Julia Skrzyńska, Gabriela Tokarska, Wiktoria Wasilewska, Kacper Kuśmirek, Michał Olszewski,  Jakub Osmulski, Mateusz Sołtys.
Święto Niepodległości

Młodzież do występu przygotowywała się pod kierunkiem p. Anny Łukaszewicz i p. Mariusza Czuja.

Ostatnia aktualizacja ( Tuesday, 22 November 2016 )
Modrzewski zdominował rejon
Napisał Sekretariat   
Thursday, 17 November 2016

         W hali MOSiR w Chełmie 16 listopada 2016 r. odbyła się rejonowa licealiada w indywidualnym tenisie stołowym szkół powiatu łęczyńskiego, świdnickiego, chełmskiego i włodawskiego. Uczniowie ZSZ Nr 1 i II LO we Włodawie zajęli czołowe miejsca. Mistrzynią rejonu została Natalia Danaj, III miejsce zajęła Klaudia Błaszczuk, IV miejsce Natalia Gromek, a V miejsce Weronika Litkowiec. Wśród chłopców zwyciężył Arkadiusz Żuk, II miejsce zajął Sylwester Włoszek i III miejsce Kamil Hamziuk. Wszyscy wymienieni awansowali do zawodów wojewódzkich i będą reprezentować naszą szkołę.

        Osiągnięte wyniki sportowe to efekt ciężkich treningów: Natalii, Weroniki, Arkadiusza, Kamila i Sylwka  w klubie SMS Włodawa, w którym trenerem jest  Adam Płodzień, a Klaudii i Natalii w klubie MOSiR Włodawa pod okiem Andrzej Kozieradzki. Opiekunem naszych uczniów był Mariusz Kuśmirek - nauczyciel wychowania fizycznego. Dziękujemy im za osiągnięte wyniki i życzymy zajęcia jak najlepszych miejsc w finale wojewódzkim.


 

Ostatnia aktualizacja ( Monday, 21 November 2016 )
Czytaj całość...
<< Pierwsza < Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna > Ostatnia >>

Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
Najlepsi

Ważne strony
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Powiat włodawski
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie

W skrócie
Pomysł utworzenia II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie dojrzewał od początku przemian, jakie dokonały się w Polsce w 1989 roku. Jednak dopiero w roku szkolnym 1990/91 można było przystąpić do przygotowania konkretnych projektów otwarcia nowej szkoły. Szczególnie zaangażowani w dzieło tworzenia II LO we Włodawie byli: mgr Józef Pawlin ówczesny dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 , który kończąc swoja kadencję dyrektorską, za punkt honoru postawił sobie utworzenie liceum ogólnokształcącego przy istniejącym już zespole szkół.
Sonda
W jakich zajęciach pozalekcyjnych uczestniczył(abyś/byś)?
  
Gościmy
Aktualnie jest 15 gości online
Imieniny
7 Grudnia 2016
Środa
Imieniny obchodzą:
Agaton, Ambroży,
Marcin, Ninomysł
Do końca roku zostało 25 dni.
Licznik odwiedzin
2972321