tarcza header image
Start
Dołącz do naszej Strefy Programowania
Napisał Sekretariat   
Thursday, 23 October 2014

Już teraz rusza Akademia Programowania w 32 Strefach Programowania w całej Polsce. W naszej szkole została utworzona taka strefa. Dołącz do Akademii wysyłając zgłoszenie na adres podając nazwisko, imię oraz szkołę do której uczęszczasz i przybądź do pracowni 73 w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie ul. Modrzewskiego24 w sobotę 25 października o godzinie 10oo , na pierwsze zajęcia.
Zajęcia będą odbywać się w dwóch grupach, dla początkujących i dla bardziej zaawansowanych. Każdy uczestnik zajęć otrzyma koszulkę Akademii, materiały biurowe a najlepsi w naszej strefie otrzymają nagrody.
Zapraszamy.

Więcej o Akademii:
 

Ostatnia aktualizacja ( Thursday, 23 October 2014 )
Spotkanie z poetą
Napisał Sekretariat   
Thursday, 23 October 2014
      Kim jest p. Aldon Dzięcioł? To pisarz, poeta, dziennikarz, redaktor naczelny kwartalnika „Wschód”, aktywny działacz Stowarzyszenia Twórców Kultury Nadbużańskiej im. J. Kalinowskiego we Włodawie pszczelarz, żeglarz, społecznik, przyjaciel młodzieży…10 października w sali konferencyjnej w naszej szkole odbyła się promocja nowego zbioru wierszy tego włodawskiego artysty pt. „Od Bugu... Poleskie refleksje”. Organizatorami spotkania byli uczniowie z Niescenicznego Ruchu Artystycznego oraz p. Renata Holaczuk (nauczycielka języka polskiego) Halina Karpiuk (bibliotekarz). Spotkanie uświetnili swoją obecnością m.in. wiceprezes Związku Literatów Lubelskich i sekretarz redakcji kwartalnika „Akcent” Waldemar Michalski, starosta włodawski Wiesław Holaczuk, chełmska poetka Krystyna Igras.

Czytaj całość...
Rajd rowerowy
Napisał Sekretariat   
Thursday, 23 October 2014
        8 października  klasa I LO „J” z delegacją z II LO „J” (tym razem nie w mundurach )udała się na rajd rowerowy. Pojechaliśmy do Zbereża, gdzie 6 października 1951 roku zastrzelono Edwarda Taraszkiewicza "Żelaznego". Był świetny wykład p. Grzegorza Makusa o Żołnierzach Wyklętych, poszukiwanie w lesie pozostałości zabudowań rodziny Kaszczuków (według planu operacyjnego UB z 1951r), ognisko w placówce Straży Granicznej i zwiedzanie  bogatej wystawy dotyczącej Korpusu Ochrony Pogranicza.

               Dziękujemy wszystkim uczestnikom i tym, którzy pomogli zorganizować wyjazd.

W nagrodę do Włoch
Napisał Sekretariat   
Thursday, 23 October 2014
      Uczennica klasy II „j”  LO Edyta Łapińska znalazła się w gronie laureatów V edycji konkursu „Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy…”. Uczennica w swojej pracy przedstawiła niezwykłe losy Józefa Dorosza - dyplomaty z Włodawy pracującego przed wojna w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, następnie zamordowanego w Katyniu. Materiały do pracy udostępniła Maria Durys – przewodnicząca Stowarzyszenia Rodzina Katyńska we Włodawie. Pani Maria jest bratanicą Józefa Dorosza. Konkurs zorganizowany został przez Instytut Pamięci Narodowej i Fundację Wspólnota Pokoleń, zaś współfundatorem nagród była Fundacja PKO Banku Polskiego. Nadesłano 414 prac. Główną nagrodą dla laureatów i ich opiekunów był wyjazd do Włoch w dniach  27 września – 4 października. Laureaci odwiedzili miejsca związane z walkami II Korpusu Polskiego, w którym służyli żołnierze ocaleni z obozów i łagrów w ZSRR. Laureaci były miedzy innymi na Monte Cassino, w Loreto,  Offagni, Forli, Imoli, Castel San Pietro i w Bolonii – czyli tam, gdzie przed 70. laty walczyli żołnierze Andersa. Zwiedzaniu towarzyszyły prelekcje historyczne. Edyta  odnalazła na cmentarzu pod Monte Cassino grób bohatera urodzonego w powiecie włodawskim. Oprócz tych miejsc laureaci zwiedzili Rawennę, San Marino, a w drodze powrotnej Bratysławę.  Laureatką tego konkursu jest również Weronika Ostrowicka z Publicznego Gimnazjum Nr 1 we Włodawie .

Prace włodawskich uczennic powstały pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego w II LO we Włodawie - Renaty Holaczuk.

 

Lekcje historii lokalnej
Napisał Sekretariat   
Thursday, 23 October 2014
     29 września delegacja uczniów pod opieką dyrektora szkoły p. Eugeniusz Omelczuka uczestniczyła w Starym Załuczu w  uroczystościach odsłonięcia i poświęcenia pomnika pamięci poległych żołnierzy 7 Lotnego Oddziału AK „Nadbużanka”, którzy zginęli 12 marca 1944 r. Wśród wielu przybyłych gości był m.in. uczestnik tamtej bitwy sprzed 70 lat – ppłk Stanisław Pasikowski „Tygrys”.

 


 


Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 Następna > Ostatnia >>

Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
Najlepsi

Ważne strony
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Powiat włodawski
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie

W skrócie
Czy chcesz się włączyć w rozwój ZSZ NR 1 i II LO we Włodawie? Wstąp w szeregi uczniów naszej szkoły. Zapoznaj się z nowymi zasadami rekrutacji.
Sonda
W jakich zajęciach pozalekcyjnych uczestniczył(abyś/byś)?
  
Gościmy
Aktualnie jest 10 gości online
Imieniny
30 Października 2014
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Alfons, Alfonsyna,
Angel, Angelus,
Edmund, Klaudiusz,
Przemysław,
Sądosław, Zenobia
Do końca roku zostało 63 dni.
Licznik odwiedzin
1756997