tarcza header image
Start
"Modrzak" zdeklasował inne szkoły rejonu chełmskiego
Napisał Sekretariat   
Sunday, 22 November 2015

    18 listopada 2015r. w obiektach Miejskiej Hali Sportowej MOSiR w Chełmie rozegrano Rejonową Licealiadę w Indywidualnym Tenisie Stołowym. Drużyny dziewcząt i chłopców z naszej szkoły zwyciężyły w klasyfikacji ogólnej szkół. Spektakularne wyniki w zmaganiach indywidualnych osiągnęły: Patrycja Waszczuk- I miejsce, Klaudia Błaszczuk - III miejsce, Paula Pawłowska V miejsce, Weronika Litkowiec miejsce 7-8. Również chłopcy z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie zdeklasowali swoich rywali: Arkadiusz Żuk I miejsce, Sylwester Włoszek II, Kamil Staniszewski IV i Tomasz Dyśko miejsce 9-12.

tenis15_001.jpg

 

      W historii szkoły nigdy nie było tak znaczących wyników w tej dyscyplinie na szczeblu rejonowym. Należy nadmienić, że nad sukcesem naszych zawodników czuwali ich trenerzy: Adam Płodzień i Andrzej Kozieradzki. Opiekunem obu drużyn był Mariusz Kuśmirek - nauczyciel wf.
Do zawodów rangi wojewódzkiej awansowały najlepsze piątki w kategorii dziewcząt i chłopców. Rywalizacja odbędzie się w Hrubieszowie 01.12.2015r.

Opracował: Mariusz Kuśmirek

Ostatnia aktualizacja ( Monday, 23 November 2015 )
Czytaj całość...
Jakub Oszust zwyciężył w konkursie "Laborki"
Napisał Sekretariat   
Wednesday, 18 November 2015

         16 listopada 2015 roku rozstrzygnięto konkurs „Filmowe Laborki” zorganizowany przez Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Konkurs skierowany był do wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów wyższych uczelni i polegał na realizacji autorskiego filmu pokazującego przebieg i wynik dowolnego eksperymentu, doświadczenia lub zjawiska.  W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział czworo naszych licealistów z drugiej klasy matematyczno-fizyczno-informatycznej.

          Trzyosobowy zespół w składzie: Magdalena Adamiuk, Natalia Barzycka oraz Aleksandra Prucnal przygotował projekt pt. „Eksperyment termodynamiczny z rurką ciepła”, zaś nagrodę główną w wysokości 2000 złotych - za najlepszy film w konkursie - zdobył Jakub Oszust z projektem: „Elektryzowanie balonu”. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 24 listopada w Chatce Żaka - siedzibie Inkubatora Medialno-Artystycznego UMCS w Lublinie.

Gratulujemy zwycięzcy i życzymy dalszych sukcesów.

Adres internetowy z wynikami konkursu: http://www.umcs.pl/pl/aktualnosci,33,wyniki-konkursu-filmowe-laborki-i-kreacje-innowacje,28181.chtm#page-1

Tutaj można obejrzeć zwycięski film Kuby: https://www.youtube.com/watch?v=kRSIhSE3sww

Lekcje z ZUS
Napisał Sekretariat   
Monday, 16 November 2015
Lekcje z ZUS" to projekt autorski ZUS oraz Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, który zrodził się z potrzeby budowy świadomości młodego pokolenia Polaków, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne.
Czytaj całość...
Komunikat z mistrzostw szkoły w tenisie stołowym
Napisał Sekretariat   
Monday, 16 November 2015
W dniu 09 listopada 2015r. w hali sportowej ZSZ Nr 1 i II LO we Włodawie odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Indywidualnym Tenisie Stołowym.

Zawody zorganizował i przeprowadził Mariusz Kuśmirek nauczyciel wychowania fizycznego.

W zawodach uczestniczyło 9 dziewcząt i 15 chłopców.

Czytaj całość...
Nasza laureatka
Napisał Sekretariat   
Monday, 09 November 2015

     20 października w Muzeum Literackim im. Józefa Czechowicza w Lublinie odbyło sie uroczyste podsumowanie konkursów literackich dotyczących twórczości Stanisława Barańczaka - wybitnego poety, eseisty i tłumacza. Konkurs zorganizowany był pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty i Marszałka Województwa Lubelskiego.

wo.jpg

 


    W kategorii szkół ponadgimnazjalnych jury przyznało I miejsce Weronice Ostrowickiej. Weronika jest uczennicą klasy matematyczno - fizycznej w II Liceum Ogólnokształcącego a literatura jest jej pasją. Uczennica do konkursu przygotowywała sie pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego p. Renaty Holaczuk.

Ostatnia aktualizacja ( Monday, 09 November 2015 )
<< Pierwsza < Poprzednia 1 2 3 4 Następna > Ostatnia >>

Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
Najlepsi

Ważne strony
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Powiat włodawski
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów

W skrócie
Pomysł utworzenia II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie dojrzewał od początku przemian, jakie dokonały się w Polsce w 1989 roku. Jednak dopiero w roku szkolnym 1990/91 można było przystąpić do przygotowania konkretnych projektów otwarcia nowej szkoły. Szczególnie zaangażowani w dzieło tworzenia II LO we Włodawie byli: mgr Józef Pawlin ówczesny dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 , który kończąc swoja kadencję dyrektorską, za punkt honoru postawił sobie utworzenie liceum ogólnokształcącego przy istniejącym już zespole szkół.
Sonda
W jakich zajęciach pozalekcyjnych uczestniczył(abyś/byś)?
  
Gościmy
Aktualnie jest 7 gości online
Imieniny
26 Listopada 2015
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Delfin, Dobiemiest,
Jan, Konrad,
Konrada, Lechosław,
Lechosława, Leonard,
Sylwester
Do końca roku zostało 36 dni.
Licznik odwiedzin
2260906