tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Inauguracja nowego roku szkolnego 2008/2009 w ZSZ NR 1 i II LO we Włodawie
Inauguracja nowego roku szkolnego 2008/2009 w ZSZ NR 1 i II LO we Włodawie
Napisał mirek   
Czwartek 4 września 2008

Uroczystą Mszą św. sprawowaną w kościele parafialnym pw. św. Ludwika we Włodawie rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2008/2009. Po mszy cała społeczność szkolna zebrała się na boisku przy ul. Modrzewskiego, gdzie odbyła się oficjalna inauguracja.  W spotkaniu wzięli udział: Starosta Włodawski – Pan Janusz Adam Kloc oraz Przewodniczący Rady Rodziców – Pan Arnold Kuczewski.
Dyrektor Szkoły  - Pan Eugeniusz Omelczuk  serdecznie powitał  Nauczycieli i pracowników szkoły, wyrażając przy tym nadzieję, że każdy jest wypoczęty po wakacjach i gotowy do pracy oraz mierzenia się z wyzwaniami roku szkolnego 2008/2009
Przywitał gorąco i pozdrowił  młodzież rozpoczynającą nowy rok szkolny. Szczególne słowa powitania  skierował w stronę  tych, którzy dopiero zaczynają swoją uczniowską przygodę w naszej szkole. Stwierdził, iż ze względu na całkowitą zmianę środowiska, pierwsze dni nauki mogą być dla pierwszoklasistów trudne, ale jednocześnie  wyraził przekonanie przekonany, że w każdej sytuacji nowoprzyjęta młodzież spotka się z życzliwością i wszechstronną pomocą nauczycieli i wychowawców.
W nowym roku szkolnym w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącym we Włodawie naukę pobierać będzie 1224 uczniów w 47 oddziałach, w tym w 13 oddziałach klas pierwszych.
Proces nauczania i wychowania odbywać się będzie pod kierunkiem 123  nauczycieli i wychowawców.

Zapraszamy do galerii zdjęć z uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2008/2009.

Ostatnia aktualizacja ( Czwartek 4 września 2008 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Powiat włodawski

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
5748961