tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow MODRZEWSKI MISTRZEM POLSKI
MODRZEWSKI MISTRZEM POLSKI
Napisał Sekretariat   
Piątek 21 czerwca 2013
      Na pięknych obiektach klubu sportowego AZS Łódź odbyły się 19 czerwca br. finały ogólnopolskie w biegach rozstawnych sztafet szwedzkich ( 100m – 200 m – 300m – 400m ) i sztafet 4 x 100 m z udziałem najlepszych szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z poszczególnych województw. Eliminacje wojewódzkie odbyły się dwa tygodnie temu w Lublinie, zwycięzcy poszczególnych sztafet uzyskali prawo startu w finałach centralnych. Nasze województwo reprezentowały szkoły z Komarówki Podlaskiej, Lublina, Świdnika, Chełma, Tomaszowa Lubelskiego i Włodawy ZSZ Nr 1 i II LO Włodawa popularny Modrzewski. Nasza szkoła rok temu zajęła II miejsce i była jednym z faworytów do zwycięstwa, ale w biegach sztafetowych wystarczy popełnić jeden błąd i kilka miesięcy pracy idzie w niwecz, taką tragedię przeżyły dziewczęta ze sztafety 4 x 100 m ze Świdnika gubiąc pałeczkę na pierwszej zmianie, będąc jednym z faworytów do medalu. Ale nasza sztafeta okazała się najlepsza wygrywając z czasem 43,88 sek. pokonując o 8 setnych sekundy ZS ze Szczecinka. Nasi chłopcy biegali w składzie: Radosław Kieler, Maciej Lenart,  Damian Karpiński i debiutant Arkadiusz Kosyk, który nie jest sprinterem, lecz biega na średnich dystansach.
        Zwycięstwo Modrzewiaka było poparte 3 letnią ciężką pracą w klubie MKS „Mechanik” Włodawa, dlatego radość i satysfakcja ze zwycięstwa była ogromna. Była zapłatą za pot wylany podczas treningów i startów na wielu zawodach i mityngach lekkoatletycznych. Wyjazd do Łodzi doszedł do skutku dzięki pomocy Starostwa Powiatowego we Włodawie, zawodnicy i trener Andrzej Wysokiński dziękują Panu Staroście Wiesławowi Holaczukowi za okazaną pomoc. W trakcie pobytu w Łodzi nasi zawodnicy obejrzeli halę sportową Atlas Arenę w której kilka dni temu nasza reprezentacja siatkarzy rozegrała mecz z Brazylią, a później bezpłatnie korzystała z kąpieli z Agaparku. W dni zawodów mieliśmy okazję oglądać trening siłowy naszego najlepszego tenisisty Jerzego Janowicza popularnego „Jeżyka”, który po treningu rozdawał autografy i robił zdjęcia z lekkoatletami. Nasz wyjazd oprócz walorów sportowych miał i inne atrakcje, dlatego trener Andrzej Wysokiński i lekkoatleci klubu MKS „Mechanik” Włodawa zapraszają uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych na treningi do Modrzewskiego, aby w przyszłości mogli zasmakować podobnych wrażeń i sukcesów sportowych.
 
Ostatnia aktualizacja ( Piątek 21 czerwca 2013 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Powiat włodawski
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów

W skrócie
Czy chcesz się włączyć w rozwój ZSZ NR 1 i II LO we Włodawie? Wstąp w szeregi uczniów naszej szkoły. Zapoznaj się z nowymi zasadami rekrutacji.
Licznik odwiedzin
5753284