tarcza header image
Start arrow Rekrutacja arrow Technikum pojazdów samochodowych
Technikum pojazdów samochodowych
Napisał Sekretariat   
Środa 20 marca 2019

 

TECHNIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH

Rozszerzenia: matematyka, fizyka.

Język I: angielski
Język II: niemiecki/rosyjski

Podczas nauki w klasie o tym profilu uczeń ma możliwość zdobycia dwóch  kwalifikacji w zawodzie:

MOT.05. Obsługa, diagnozowanie oraz naprawa pojazdów samochodowych

MOT.06. Organizacja i prowadzenie procesu obsługi pojazdów samochodowych

Praktyki zawodowe – 8 tygodni

Po zdaniu egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe absolwent uzyskuje tytuł technika pojazdów samochodowych. Na życzenie każdy absolwent może otrzymać Suplement do Dyplomu - tzw. Europass, również w wersji angielskiej.

W technikum pojazdów samochodowych uczniowie zdobywają wiedzę z zakresu budowy, naprawy i eksploatacji pojazdów samochodowych. Poznają najnowsze technologie i metody diagnostyczne stosowane w motoryzacji. Wraz z rozwojem tej dziedziny wzrosło zapotrzebowanie na dobrze wykształconych fachowców.

Zaletą tego kierunku są dostosowane treści nauczania do wymogów zmieniającej się techniki samochodowej. Kształcący się w tym zawodzie stają się specjalistami z dziedziny diagnostyki i eksploatacji pojazdów samochodowych. Młodzież przygotowuje się szczególnie w zakresie diagnostyki mechanicznych podzespołów samochodu, naprawy wyposażenia elektryczno-elektronicznego oraz prowadzenia warsztatu samochodowego.

 Absolwent ma szansę zatrudnienia w:

- salonach obsługi i sprzedaży samochodów;
- warsztatach naprawczych pojazdów samochodowych;
- stacjach diagnostyki pojazdów;
- zajezdniach i bazach transportowych;
- firmach przewozowych i kurierskich;
- firmach sprzedających części samochodowe i materiały eksploatacyjne;
- firmach produkujących różnego typu pojazdy, w montowniach.

   

Technikum: Technik pojazdów samochodowych

To jest klasa dla Ciebie!

Na liście zawodów z przyszłością z pewnością znajdują się te, które mają związek z rozwojem nowych technologii, rozwojem nowoczesnego przemysłu, obsługą gospodarki i mobilnością ludzi na jej rzecz pracujących. Takim zawodem jest technik pojazdów samochodowych - kierunek związany z diagnostyką, naprawą i obsługą współczesnych pojazdów samochodowych. Wraz z rozwojem motoryzacji wzrosło zapotrzebowanie na rynku pracy na dobrze wykształconych fachowców z zakresu naprawy i eksploatacji współczesnych pojazdów samochodowych, które są wyposażone w elektronikę i nowoczesne technologie.
Kształcący się w tym kierunku uczniowie stają się specjalistami z dziedziny naprawy i eksploatacji pojazdów samochodowych, a także diagnostyki samochodowej. Zapotrzebowanie na techników pojazdów samochodowych jest coraz większe.

Absolwent będzie przygotowany do serwisowania pojazdów samochodowych. W trakcie nauki słuchacze nie tylko poszerzą swoją wiedzę dotyczącą klasycznej budowy pojazdów oraz zasady ich działania, ale również poznają najnowsze technologie i metody diagnostyczne stosowane w motoryzacji. Uczeń nadąża za postępem technicznym w motoryzacji, posiada wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu budowy, naprawy, eksploatacji pojazdów samochodowych, a także elektrycznego i elektronicznego ich wyposażenia. Umie właściwie zdiagnozować usterkę i ją naprawić.

 
 

Ostatnia aktualizacja ( Środa 20 marca 2019 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Powiat włodawski
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie

W skrócie
Czy chcesz się włączyć w rozwój ZSZ NR 1 i II LO we Włodawie? Wstąp w szeregi uczniów naszej szkoły. Zapoznaj się z nowymi zasadami rekrutacji.
Licznik odwiedzin
5754680