tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Uczniowie z Modrzewiaka w Lubomlu
Uczniowie z Modrzewiaka w Lubomlu
Napisał Sekretariat   
Czwartek 20 grudnia 2012
    W piątek 14 grudnia 2012 r. delegacja nauczycieli i młodzieży Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącego  we Włodawie gościła w Liceum w Lubomlu na Ukrainie na zaproszenie dyrekcji szkoły.

   Celem wizyty było rozegranie turnieju w piłkę siatkową między reprezentacjami szkół w kategorii dziewcząt i chłopców oraz zawarcie porozumienia o współpracy między szkołami. W delegacji udział wzięli: dyrektor szkoły Eugeniusz Omelczuk, nauczyciele wychowania fizycznego oraz młodzież. W programie wizyty był uroczysty koncert piosenki polskiej i ukraińskiej, zwiedzanie szkoły i warsztatów szkolnych oraz wspólny obiad. Spotkanie odbyło się w miłej i przyjaznej atmosferze. Podczas spotkania ustalono plan dalszej współpracy oraz kalendarz spotkań na przyszły rok.

< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Powiat włodawski
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
5600808