tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Na promocji tomiku
Na promocji tomiku
Napisał Sekretariat   
Wtorek 13 listopada 2012

20 października uczestniczyliśmy w spotkaniu z poetką z Dołhobród, p. Kazimierą Pawluk. Okazją była promocja nowego tomiku poezji pt. „Zatrzymać czas wspomnieniem”.

Wiersze pani Pawluk to poetyckie miniatury o ludziach, miejscach, wydarzeniach, które choć dawno minęły, żyją w pamięci autorki. To nie tylko próba retrospekcji ale tez hołd złożony mieszkańcom Dołhobród. Na uroczystości spotkało się kilka pokoleń mieszkańców tej miejscowości - w tym uczniowie naszej szkoły: Joanna Pastuszuk i Sławomir Nowak oraz pani Urszula Kalenik – nauczycielka języka rosyjskiego. W spotkaniu uczestniczyli również Agnieszka Szajewska, Edyta Sahadyn a także pani Renata Holaczk(nauczycielka języka polskiego). Uczniowie pod opieka nauczycieli przygotowali recytacje utworów pani Kazimiery Pawluk.

< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Powiat włodawski
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Lublinie

W skrócie
Pomysł utworzenia II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie dojrzewał od początku przemian, jakie dokonały się w Polsce w 1989 roku. Jednak dopiero w roku szkolnym 1990/91 można było przystąpić do przygotowania konkretnych projektów otwarcia nowej szkoły. Szczególnie zaangażowani w dzieło tworzenia II LO we Włodawie byli: mgr Józef Pawlin ówczesny dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 , który kończąc swoja kadencję dyrektorską, za punkt honoru postawił sobie utworzenie liceum ogólnokształcącego przy istniejącym już zespole szkół.
Licznik odwiedzin
5596762