tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Na promocji tomiku
Na promocji tomiku
Napisał Sekretariat   
Wtorek 13 listopada 2012

20 października uczestniczyliśmy w spotkaniu z poetką z Dołhobród, p. Kazimierą Pawluk. Okazją była promocja nowego tomiku poezji pt. „Zatrzymać czas wspomnieniem”.

Wiersze pani Pawluk to poetyckie miniatury o ludziach, miejscach, wydarzeniach, które choć dawno minęły, żyją w pamięci autorki. To nie tylko próba retrospekcji ale tez hołd złożony mieszkańcom Dołhobród. Na uroczystości spotkało się kilka pokoleń mieszkańców tej miejscowości - w tym uczniowie naszej szkoły: Joanna Pastuszuk i Sławomir Nowak oraz pani Urszula Kalenik – nauczycielka języka rosyjskiego. W spotkaniu uczestniczyli również Agnieszka Szajewska, Edyta Sahadyn a także pani Renata Holaczk(nauczycielka języka polskiego). Uczniowie pod opieka nauczycieli przygotowali recytacje utworów pani Kazimiery Pawluk.

< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Powiat włodawski
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Kuratorium Oświaty w Lublinie

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
5921859