tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Gra miejska "Gminowo"
Gra miejska "Gminowo"
Napisał Sekretariat   
Wtorek 6 listopada 2012

W dniu 25. 10. 2012r  przy współpracy z pracownikami Urzędu Miasta Włodawy odbyła się gra miejska: Gminowo .

Uczestnikami jej byli uczniowie  Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 i   II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie.

Gra miejska to rodzaj podchodów, których celem jest poznanie wybranych obszarów działania samorządu lokalnego na wszelkiej płaszczyźnie- teoretycznej oraz praktycznej. Młodzież podążając za wskazówkami udzielanymi przez mieszkańców miasta, tajemniczych informatorów, urzędników miejskich, pracowników poczty „odkrywała”, w  jaki np. sposób  można we Włodawie uprawiać sport, jakie są lokalne potrzeby i co proponuje w tej sferze miasto, a co prywatni przedsiębiorcy.

Zabawa ta w praktyczny sposób daje możliwość obserwowania życia lokalnego, odkrywania miejsc nieznanych, lub zapomnianych. Co najważniejsze uczy aktywności obywatelskiej, świadomego i odpowiedzialnego oceniania  rzeczywistości. Daje możliwość porozmawiania z ciekawymi ludźmi nie odrywając ich od zwyczajnych zawodowych zajęć.

Gminowo jest projektem realizowanym w 22 szkołach w całej Polsce, a fundusze do jej przeprowadzenia  pochodzą z wsparcia  Polskiej Fundacji  im. Roberta Schumana oraz  Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

Gra miejska jest elementem większego projektu, który zakończy się  w V 2013r.

Wszystkim tym, którzy przyczynili się do powodzenia tej gry ( p. Burmistrzowi, dyr. ZSZ NR 1 i II LO, dyrektorom placówek, pracownikom urzędów, nauczycielom- opiekunom, mieszkańcom miasta, którzy włączyli się do zabawy) organizatorzy składają serdeczne podziękowania.

 

Koordynator projektu we Włodawie

Małgorzata Oleniak

Nauczyciel ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie

Projekt jest realizowany przez Polską Fundację im. Roberta Schumana

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja ( Wtorek 6 listopada 2012 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Powiat włodawski
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Lublinie

W skrócie
Pomysł utworzenia II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie dojrzewał od początku przemian, jakie dokonały się w Polsce w 1989 roku. Jednak dopiero w roku szkolnym 1990/91 można było przystąpić do przygotowania konkretnych projektów otwarcia nowej szkoły. Szczególnie zaangażowani w dzieło tworzenia II LO we Włodawie byli: mgr Józef Pawlin ówczesny dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 , który kończąc swoja kadencję dyrektorską, za punkt honoru postawił sobie utworzenie liceum ogólnokształcącego przy istniejącym już zespole szkół.
Licznik odwiedzin
5596595