tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Zespół dziecięco-młodzieżowy "Wołyńskie Słowiki" w naszej szkole
Zespół dziecięco-młodzieżowy "Wołyńskie Słowiki" w naszej szkole
Napisał Sekretariat   
Poniedziałek 5 listopada 2012
Po raz drugi we Włodawie gościł dziecięco-młodzieżowy zespół pieśni i tańca „Wołyńskie Słowiki” Towarzystwa Kultury Polskiej im. T. Kościuszki z Łucka na Ukrainie.
Na zaproszenie dyrektorów placówek oświatowych Zespołu Szkół Zawodowych i II Liceum Ogólnokształcącego im. A.F. Modrzewskiego we Włodawie – Eugeniusza Omelczuka oraz Młodzieżowego Domu Kultury im. Oskara Kolberga we Włodawie – Marka Wójcigi, dzieci i młodzież pochodzenia polskiego z Ukrainy koncertowali w murach szkoły ZSZ i II.L.O. we Włodawie przed społecznością szkolną, a także przygotowali również kameralny koncert połączony z warsztatami tanecznymi dla wychowanków MDK-u Zespołu Tańca Ludowego „Włodawiacy”, który miał miejsce w siedzibie placówki w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury.
Ostatnia aktualizacja ( Poniedziałek 5 listopada 2012 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Powiat włodawski
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Lublinie

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
5600747