tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow W nagrodę do Moskwy
W nagrodę do Moskwy
Napisał Sekretariat   
Czwartek 20 września 2012

 

Wielkim sukcesem zakończył się udział Sławomira Nowaka (ucznia kl. III „i”) w 3. edycji ogólnopolskiego konkursu „Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy…”..  Zadaniem uczniów było opracowanie karty z albumu poświęconej jednej z osób zamordowanych wiosną 1940 r. z rozkazu władz sowieckich.

 Praca Sławka dotyczyła Bazylego Wasilewskiego i powstała w oparciu o wielogodzinne rozmowy z córką bohatera p. Marią Galewską oraz udostępnione przez nią materiały. Na konkurs, organizowany przez Instytut Pamięci Narodowej oraz Fundację Wspólnota Pokoleń wpłynęło aż 409 prac. Nagrodą dla laureatów  i ich opiekunów jest wyjazd edukacyjny do Moskwy, Katynia i Miednoje. Młodzież odwiedzi ponadto inne miejsca: m.in. Mińsk, Smoleńsk Twer. Wyjazd – trwający 7 dni – odbędzie się na początku października 2012 roku. Współfundatorem nagrody jest Fundacja PKO Banku Polskiego. Praca Sławka powstała pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego p. Renaty Holaczuk. Sławomir Nowak, pomimo swojej skromności, jest uczniem powszechnie znanym w II Liceum Ogólnokształcącym. Pamiętamy wystawę jego prac plastycznych zatytułowaną „Powoli odsłaniam twarz…”. Wystawa miała miejsce w galerii  szkolnej biblioteki i cieszyła się wielkim zainteresowaniem.

Ostatnia aktualizacja ( Piątek 21 września 2012 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Powiat włodawski
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
6030114