tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Studenci z Japnii i Egiptu prowadzą zajęcia z j. angielskego
Studenci z Japnii i Egiptu prowadzą zajęcia z j. angielskego
Napisał Sekretariat   
Poniedziałek 5 marca 2012

        W dniach 27.02 - 02.03. 2012 r. ZSZ Nr 1 i II LO we Włodawie gościło w swoich podwojach dwóch studentów z Japonii i Egiptu w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem AIESEC POLSKA.

       Stowarzyszenie to zajmuje się wymianą studentów, którzy prowadzą w Polsce zajęcia w języku angielskim zapoznając polskich uczniów z kulturą, historią i językiem swojego kraju. Pozwala to na poszerzenie wiedzy i świadomości w zakresie problemów społeczno-ekonomicznych, zrozumienia różnic kulturowych oraz umożliwia studentom zdobycie doświadczeń praktycznych, a polskim uczniom dodatkowo daje możliwość praktycznego zastosowania swoich umiejętności w zakresie języka angielskiego .

       Wszyscy wyrazili nadzieję, że w przyszłym roku znowu będą mieli możliwość poznania kolejnych studentów tym razem w ramach dłuższych warsztatach.

< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Powiat włodawski
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie

W skrócie
Pomysł utworzenia II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie dojrzewał od początku przemian, jakie dokonały się w Polsce w 1989 roku. Jednak dopiero w roku szkolnym 1990/91 można było przystąpić do przygotowania konkretnych projektów otwarcia nowej szkoły. Szczególnie zaangażowani w dzieło tworzenia II LO we Włodawie byli: mgr Józef Pawlin ówczesny dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 , który kończąc swoja kadencję dyrektorską, za punkt honoru postawił sobie utworzenie liceum ogólnokształcącego przy istniejącym już zespole szkół.
Licznik odwiedzin
5600976