tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Modrzewiacy do Brukseli!
Modrzewiacy do Brukseli!
Napisał Sekretariat   
Piątek 13 stycznia 2012

      

          Wojewódzki finał Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych dla duetów uczniowskich, który odbył się 11 stycznia w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych w Chełmie, na długo pozostanie w pamięci uczniów Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie.

 

       Jakub Mazurek i Bartosz Głogowski  zajęli pierwsze miejsce oraz zdobyli główną nagrodą, którą jest czterodniowy wyjazd do Brukseli  ufundowany przez prof. Lenę Kolarską-Bobińską, posła do Parlamentu Europejskiego. Jakub i Bartosz, przygotowani przez Panią Magdalenę Kratiuk , po mistrzowsku przedstawili swoją prezentację na temat „4000. Muzea w Niemczech” sięgając po laury zwycięstwa.

         W konkursie brał udział jeszcze jeden duet ZSZ NR 1 i II LO we Włodawie, przygotowany przez Panią Jadwigę Bańkowską–Popiołek, Mateusz Wołoszun i Adrian Bzowski. Oni również wyróżnili się w konkursie, uzyskując wysoką punktację i pamiątkowe dyplomy.Gratulujemy tak wielkiego sukcesu zarówno uczniom, jak i ich nauczycielom, oraz życzymy dalszych wspaniałych osiągnięć.

Ostatnia aktualizacja ( Wtorek 17 stycznia 2012 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Powiat włodawski
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
5853937