tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow 30 rocznica wprowadzenia stanu wojennego
30 rocznica wprowadzenia stanu wojennego
Napisał Sekretariat   
Poniedziałek 19 grudnia 2011

      13 grudnia b.r. upamiętniliśmy w naszej szkole 30. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. W tym celu podjęliśmy cykl działań przybliżających naszej młodzieży  tragiczne wydarzenia    w Polsce z grudnia 1981 roku, m.in. przygotowaliśmy  wyeksponowaliśmy na terenie szkoły wystawę pt. „13 grudnia 1981.Wojna z narodem. Pamiętamy!”

       ,na każdej przerwie międzylekcyjnej na hallu szkoły wyświetlaliśmy fragmenty przemówienia do narodu gen. W. Jaruzelskiego wprowadzającego stan wojenny w kraju oraz inscenizowaliśmy przemarsz demonstracji protestacyjnej – grupy młodzieży, która z flagą „Solidarności”, plakatami typu „Precz z PZPR-owską propagandą!”,

 „Zaufajmy władzy to będziemy nadzy!”, ulotkami  treści „13 XII 1981 zginęła tragicznie wolność.

 

 Naród wierzący  zmartwychwstanie” i okrzykami „Precz z komuną!”, „Solidarni!”, „Orła WRONa nie pokona!” przemierzała wszerz i wzdłuż budynek szkoły, budząc zaciekawienie społeczności uczniowskiej i wzruszenie nauczycieli.     W tym miejscu chcielibyśmy podziękować za pomoc techniczną dla Pan Tomasza Skrzyńskiego – nauczyciela informatyki oraz Damiana Hasiewicza i Kamila Kasztelana – uczniów kl. IV Technikum Informatycznego.

Jednak szczególne wyrazy podziękowania należą się uczniom klasy I TBG, którzy  wielkim zapałem i zaangażowaniem wcielili się w role demonstrantów i udzielili nam ciekawej lekcji historii.      Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na galerii szkolnej!  

Organizatorzy 

Sławomir Potapczuk

Renata Sidoruk

Ostatnia aktualizacja ( Środa 4 kwietnia 2012 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Powiat włodawski

W skrócie
Pomysł utworzenia II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie dojrzewał od początku przemian, jakie dokonały się w Polsce w 1989 roku. Jednak dopiero w roku szkolnym 1990/91 można było przystąpić do przygotowania konkretnych projektów otwarcia nowej szkoły. Szczególnie zaangażowani w dzieło tworzenia II LO we Włodawie byli: mgr Józef Pawlin ówczesny dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 , który kończąc swoja kadencję dyrektorską, za punkt honoru postawił sobie utworzenie liceum ogólnokształcącego przy istniejącym już zespole szkół.
Licznik odwiedzin
5749350