tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Spotkanie dobrosąsiedzkie w Modrzewiaku
Spotkanie dobrosąsiedzkie w Modrzewiaku
Napisał Sekretariat   
Piątek 2 grudnia 2011

          Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcące we Włodawie współpracuje ze szkołą średnią w Szacku na Ukrainie. W ramach podpisanej umowy odbywają się wzajemne wizyty przedstawicieli szkół, uczniowie i nauczyciele poznają wzajemną historię i kulturę. 24 listopada bieżącego roku gościliśmy w naszej szkole delegację uczniów i nauczycieli z Szacka z dyrektorem szkoły Walerym Michalczukiem na czele.

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcące we Włodawie współpracuje ze szkołą średnią w Szacku na Ukrainie. W ramach podpisanej umowy odbywają się wzajemne wizyty przedstawicieli  szkół, uczniowie i nauczyciele poznają wzajemną historię i kulturę. 24 listopada bieżącego roku gościliśmy w naszej szkole delegację uczniów i nauczycieli z Szacka z dyrektorem szkoły Walerym Michalczukiem na czele. Wizytę uświetniła obecność Kierownika Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego we Włodawie Pana Leszka Popika. Wszyscy  obecni zwiedzili szkołę, obejrzeli klasopracownie i bibliotekę szkolną a najbardziej spodobały się tablice interaktywne wykorzystywane na lekcjach. Odbyło się spotkanie z uczniami i nauczycielami, na którym  przybyłych gości przywitał występ szkolnego chóru z „Modrzewiaka” pod kierunkiem Barbary Grondkowskiej.

Uczniowie z Szacka ubrani w tradycyjne ukraińskie stroje również przedstawili swój program artystyczny dla naszej młodzieży nauczycieli.

Potem nastąpił wspólny wyjazd do hitlerowskiego obozu zagłady w Sobiborze,  który był jednym z elementów poznawania historii. Wszyscy  wrócili bardzo wzruszeni i przejęci. Wizyta trwała cały dzień, zostały nawiązane pierwsze przyjaźnie, wymienione maile. Wieczorem nadszedł czas rozstania,  ale już zaplanowane są kolejne spotkania. Wszystkim pozostały same miłe wspomnienia.

Ostatnia aktualizacja ( Poniedziałek 12 grudnia 2011 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Powiat włodawski

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
5749460