tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow DARZ BÓR! Z WIZYTĄ W MUZEUM...
DARZ BÓR! Z WIZYTĄ W MUZEUM...
Napisał Sekretariat   
Poniedziałek 14 marca 2011

     Dn. 16.02.2011 r. młodzież z naszego internatu pod opieką P. Sławomira Potapczuka i P. Renaty Sidoruk miała możliwość obejrzenia wystawy trofeów łowieckich pt. „Poleskie Darz Bór” w Muzeum Poj. Łęczyń.-Włodaw. we Włodawie, której współorganizatorem jest m.in. nasza szkoła.

Po wystawie oprowadziła uczniów P. Anna Jańczak – nauczycielka naszej szkoły, koordynatorka wystawy, wieloletnia członkini Koła Łowieckiego „Ponowa”, przewodnicząca Komisji Kultury Łowieckiej i Promocji ORŁ, interesująco opowiadając zwiedzającym o charakterze pracy, obowiązkach, zwyczajach, tradycji, broni i etyce myśliwych, a także swoich przygodach, które przeżyła w trakcie krajowych i zagranicznych polowań

Pani Jańczak chętnie dzieliła się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem w dziedzinie myślistwa, fachowo odpowiadając na każde, nawet najtrudniejsze pytania naszej dociekliwej młodzieży, a przede wszystkim uświadomiła nam, że warto w życiu realizować swoje zainteresowania, rozwijać talenty i pasje, ponieważ to one sprawiają, że życie staje się wtedy jedną wielką przygodą i wyzwaniem dla odważnych.

Wszystkich zainteresowanych obejrzeniem zdjęć z wystawy zapraszamy na galerię szkolną!

Ostatnia aktualizacja ( Środa 18 maja 2011 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Powiat włodawski
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
5732752