tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Nasze uczennice finalistkami...
Nasze uczennice finalistkami...
Napisał Sekretariat   
Wtorek 11 maja 2010

konkursu "Historia i kultura Żydów polskich"

24-25  kwietnia  pojechaliśmy do Warszawy finał  etapu Ogólnopolskiego Konkursu dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych "Historia i kultura Żydów polskich" organizowanego przez fundację Shalom. Przewodniczącym komisji był profesor Feliks Tych. Po egzaminach ustnych  zwiedziliśmy Warszawę. Zobaczyliśmy Pałac Prezydencki, Zamek Królewski, Teatr Narodowy (etc.) Podczas wycieczki pan Czuj opowiadał nam o odwiedzanych miejscach.

W niedzielę 25 kwietnia  w gmachu Teatru Żydowskiego odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom i wyróżnionym. Nagrodę główną stanowił wyjazd do Izraela, ufundowany przez Ministerstwo Edukacji Izraela oraz indeksy na UW i UJ. Na galę przybyły znane osobistości takie jak Julia Pitera - sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, która odczytała list od premiera Donalda Tuska do  uczestników konkursu, Mirosław Sielatycki – podsekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, Włodzimierz Paszyński-zastępca prezydenta m. st. Warszawy, Alon Simhayoff – Attache Kulturalny Ambasady Izraela w RP, Michał Szczerba - poseł na sejm RP, Wojewoda Mazowiecki- Jacek Kozłowski i Marszałek woj. mazowieckiego - Adam Struzik. Po części oficjalnej aktorzy Teatru Żydowskiego im. Ester Rachel i Idy Kamińskiej  w Warszawie wystąpili z fragmentami spektaklu "Skrzypek na dachu".

Niezmiernie cieszymy się z tytułu finalistek tak wysokiego rangą konkursu. Zachęcamy wszystkich do zgłębiania historii Żydów polskich i udziału w następnej X edycji konkursu za dwa lata.

 

                                                                                              Gabriela Megiel i Paulina Pytka

< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Powiat włodawski
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie

W skrócie
Pomysł utworzenia II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie dojrzewał od początku przemian, jakie dokonały się w Polsce w 1989 roku. Jednak dopiero w roku szkolnym 1990/91 można było przystąpić do przygotowania konkretnych projektów otwarcia nowej szkoły. Szczególnie zaangażowani w dzieło tworzenia II LO we Włodawie byli: mgr Józef Pawlin ówczesny dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 , który kończąc swoja kadencję dyrektorską, za punkt honoru postawił sobie utworzenie liceum ogólnokształcącego przy istniejącym już zespole szkół.
Licznik odwiedzin
5851746