tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Otwarcie nowoczesnych pracowni
Otwarcie nowoczesnych pracowni
Napisał Sekretariat   
Czwartek 1 stycznia 1970

   4 października 2019 roku świętowaliśmy w szkole uroczyste otwarcie nowych pracowni do kształcenia praktycznego. Wspaniałe pracownie, wyposażone w nowoczesny, dostosowany do potrzeb rynku pracy sprzęt to efekt projektów: „Poprawa efektywności, jakości i atrakcyjności kształcenia zawodowego w powiecie włodawskim” oraz „Modernizacja i doposażenie infrastruktury kształcenia zawodowego w powiecie włodawskim”.

 

Projekty, realizowane przez Powiat Włodawski, sfinansowane zostały w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Dzięki pozyskanym środkom otwarto w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącym pracownie: gastronomiczne, informatyczne, pracownię samochodową, pracownię obsługi konsumenta oraz pracownię hotelarską. Na uroczyste przecięcie wstęgi przybyli zaproszeni goście: Starosta Włodawski Pan Andrzej Romańczuk, Wicestarosta Pan Tomasz Korzeniewski, członek zarządu Pan Adam Panasiuk, Sekretarz Powiatu pani Jadwiga Czaprańska oraz przewodniczący Rady Rodziców Pan Roman Gawęda. Poświęcenia pracowni dokonał Ojciec Szymon Zaufal. Uczniowie klasy III technikum żywienia w nowej pracowni przygotowali poczęstunek z wykorzystaniem sezonowych owoców i warzyw. Młodzi adepci sztuki kulinarnej serwowali wspaniałą zupę dyniową, owocowe koreczki i ciasta. Po poczęstunku odbył się pokaz baristyczny i degustacja kawy z nowego ekspresu w pięknie wyposażonym stanowisku obsługi konsumenta.

      Uczniowie cieszą się, że będą mogli zdobywać praktyczne umiejętności w jednych z najlepiej wyposażonych pracowni do praktycznego kształcenia w województwie lubelskim. Zadowolenia z nowoczesnej bazy dydaktycznej nie kryje również dyrektor szkoły Pan Eugeniusz Omelczuk. Pracownie na miarę XXI wieku i doświadczona kadra pedagogiczna to gwarancja sukcesu uczniów ZSZ Nr 1 i II LO we Włodawie.

Ostatnia aktualizacja ( Poniedziałek 30 grudnia 2019 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Powiat włodawski
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
5853892