tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Biznes Lubelskie z klasą - konferencja dla młodzieży o przedsiębiorczości
Biznes Lubelskie z klasą - konferencja dla młodzieży o przedsiębiorczości
Napisał Sekretariat   
Niedziela 23 września 2018
     18 września 2018 r. w Centrum Spotkania Kultur w Mieście Lublin, 45 minut lekcji zamieniono na niestandardowa lekcję przedsiębiorczości. Lekcję, która dla młodych uczestników między innymi z „Modrzewiaka”, może się stać inspiracją i motywacją do inwestowania w siebie i swoją przyszłości.
 
       Wielu aktywnych, wierzących w siebie młodych ludzi, min. uczniowie szkół z Kraśnika, czy Biłgoraja, wskazywało swoje pomysły i motywacje, których celem było coś zmienić u siebie, wokół siebie. Były więc: Spice Gears - Team 5883: "Siła zespołu - światowy poziom młodzieżowej robotyki z Kraśnika", Biłgoraj Business Class & Michał Misztal: "Siła pomysłu czy odwaga pomysłodawcy?", Karol Karczewski, blogger, podróżnik i IT geek: "Dlaczego chcę być aktywny, dlaczego chcę być przedsiębiorczy?", Mateusz Małyska: "Rozwój Kompetencji Cyfrowych z Przestrzeń from Facebook i Fundacją Sempre a Frente". Podczas tej nietypowej lekcji wypowiedziano wiele cennych uwag , podzielono się z własnymi doświadczeniami obrazując wszystko licznymi slajdami. Prowadzeniem konferencji zajął się Filip Chajzer, który także wykorzystał okazję aby na swoim przykładzie wyrazić możliwość zrobienia, aby pasja była pracą, a praca przyjemnością. I jak można potraktować przedsiębiorczość jako fokus, czyli możliwość zafiksowania się na działalność, i rozwój. Pozostaje wszystkim czytającym przekazać zdanie: Aby wykorzystywać szanse, które daje nam los.
Ostatnia aktualizacja ( Niedziela 23 września 2018 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Powiat włodawski
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie

W skrócie
Pomysł utworzenia II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie dojrzewał od początku przemian, jakie dokonały się w Polsce w 1989 roku. Jednak dopiero w roku szkolnym 1990/91 można było przystąpić do przygotowania konkretnych projektów otwarcia nowej szkoły. Szczególnie zaangażowani w dzieło tworzenia II LO we Włodawie byli: mgr Józef Pawlin ówczesny dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 , który kończąc swoja kadencję dyrektorską, za punkt honoru postawił sobie utworzenie liceum ogólnokształcącego przy istniejącym już zespole szkół.
Licznik odwiedzin
4234796