tarcza header image
Start arrow Samorząd Uczniowski arrow Wycieczka do Romanowa
Wycieczka do Romanowa
Napisał Sekretariat   
Poniedziałek 18 września 2017
Samorząd szkolny przy ZSZ Nr 1 i II LO we Włodawie rozpoczął nowy rok szkolny udziałem w wycieczce do Romanowa. Stwierdziliśmy, że nie musimy jechać daleko, aby coś ciekawego znaleźć i zobaczyć. Nasza mała ojczyzna czyli najbliższy region niewątpliwie zasługuje na naszą uwagę.

Zwiedziliśmy więc muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie i dowiedzieliśmy się, że autor „ Starej Baśni" miał bardzo szerokie zainteresowania. Okazało się, że miał osiągnięcia nie tylko w dziedzinie literatury, ale także malarstwa, historii, muzyki, archeologii. Nasz przewodnik zdradził nam, że Kraszewski był też kolekcjonerem....niewieścich serc.

Romanow

 

Kolejnym punktem naszej wyprawy była gra terenowa. Zostaliśmy podzieleni na 4 drużyny. Każda grupa dostała kartę z zadaniami i musiała w jak najkrótszym czasie uzupełnić informacje o pisarzu. Zwycięską drużyną okazały się uczennice z klasy IV THŻ. Gratulujemy!
Na koniec delektowaliśmy się kiełbaskami przy wspólnym ognisku. Pogoda dopisała i w znakomitych humorach wróciliśmy do szkoły uznając nowy Rok szkolny za oficjalnie rozpoczęty.
Samorząd Szkolny
Ostatnia aktualizacja ( Poniedziałek 18 września 2017 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Powiat włodawski
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie

W skrócie
Czy chcesz się włączyć w rozwój ZSZ NR 1 i II LO we Włodawie? Wstąp w szeregi uczniów naszej szkoły. Zapoznaj się z nowymi zasadami rekrutacji.
Licznik odwiedzin
5754512