tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Radny i jego praca
Radny i jego praca
Napisał Sekretariat   
Czwartek 1 czerwca 2017

    „ Modrzewiacy” uczestniczyli w realizacji projektu w ramach lekcji wiedzy o społeczeństwie: „ Radny i jego praca”. W ramach tego działania uczniowie klas II LO a i II LO j spotkali się na zajęciach z p. Tomaszem Korzeniewskim - Przewodniczącym Rady Miasta Włodawa. Na tym mini wykładzie podjęto tematy z dziedziny teorii i praktyki działalności samorządu terytorialnego, np. uprawnienia Przewodniczącego Rady Miasta, i samej Rady Miasta, finanse gminy miejskiej. Młodzież zadawała wiele pytań ważnych dla młodych mieszkańców Włodawy.

17nirad.jpg

 

    W dniu 31.05.2017r. uczniowie obserwowali pracę radnych i przewodniczącego podczas obrad Sesji Rady Miasta. Program realizowany był pod opieką nauczyciela ZSZ Nr 1 i II LO we Włodawie Małgorzaty Oleniak. Podjęte działania stały się niezwykłą „ przygodą” z samorządem terytorialnym. Młodzi włodawianie i nie tylko, mogli samodzielnie poznać praktykę funkcjonowania ,tak istotnej z punktu widzenia społeczności lokalnej i jej problemów, instytucji jaką jest gmina.

17bulimia1.jpg
17bulimia1.jpg

Ostatnia aktualizacja ( Piątek 2 czerwca 2017 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Powiat włodawski
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
5732651