tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Koncert Laureatów XVII Ogólnopolskiego Festiwalu Herbertowskiego
Koncert Laureatów XVII Ogólnopolskiego Festiwalu Herbertowskiego
Napisał Sekretariat   
Środa 29 marca 2017

24 marca 2017 r. w Lublinie odbył się Koncert Laureatów XVII Ogólnopolskiego Festiwalu Herbertowskiego. Zamierzeniem organizatorów kolejnych edycji festiwalu jest popularyzowanie postaci i twórczości wybitnego polskiego poety – Zbigniewa Herberta, którego poezja wyraża wartości cenne dla człowieka w każdym czasie. Tematem tegorocznego konkursu była „Miłość w twórczości Zbigniewa Herberta”, zaś uczestnicy konkursu zmagali się z utworami Poety w pięciu kategoriach: recytacji, plastycznej, fotograficznej, muzycznej oraz filmowej.

 

pruniew.jpg

Praca Agnieszki Pruniewicz, uczennicy humanistycznej klasy drugiej naszego liceum,   została nagrodzona w konkursie I miejscem w kategorii fotograficznej, jej inspiracją stał się wiersz „Opuszczony”. Ideą tej kategorii konkursowej jest sfotografowanie historii opowiedzianej przez Poetę w wierszu, co stanowi szczególnie niełatwe wyzwanie, z którym Agnieszka doskonale sobie poradziła.

< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Powiat włodawski
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie

W skrócie
Pierwszą szkołą zawodową we Włodawie była, utworzona w 1929 r. przy Sierocińcu im. Tadeusza Kościuszki, Sejmikowa Szkoła Rzemiosł Sejmiku Włodawskiego. Posiadała ona internat i mieściła się w dzisiejszym budynku oddziału internistycznego Szpitala Powiatowego.
Licznik odwiedzin
5732742