tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Lekcje z ZUS
Lekcje z ZUS
Napisał Sekretariat   
Poniedziałek 16 listopada 2015
Lekcje z ZUS" to projekt autorski ZUS oraz Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, który zrodził się z potrzeby budowy świadomości młodego pokolenia Polaków, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne.

   Pragnąc wyposażyć młodzież ZSZ Nr 1 i II LO we Włodawie w teoretyczną ale przede wszystkim, praktyczną wiedzę dotyczącą rodzajów ubezpieczeń społecznych, emerytur, rent i zasiłków, „ Modrzak" pod opieką p. Małgorzaty Oleniak- nauczyciela wos, przystąpił do projektu. Jednym ze sposobów na poznanie ZUS w praktyce, było spotkanie zorganizowane, na terenie szkoły z panią Kierownik Biura Terenowego: Janiną Zarczuk.

   Podczas zajęć ( 9. XI. 2015r.), pani Kierownik, przybliżyła słuchaczom kwestie dotyczące rozliczeń przedsiębiorców z ZUS, rodzaje i terminy składek. Możliwości zawieszenia i rozwiązania przez przedsiębiorców działalności gospodarczej.
Kolejnym etapem programu będzie konkurs wiedzy o ZUS, którego I część odbędzie się 16. XI. 2015r. Młodzież z całego kraju, walczyć będzie o cenne nagrody rzeczowe.

< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Oferta edukacyjna
Powiat włodawski
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
6247074