tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Rok szkolny 2015/2016 rozpoczęty!
Rok szkolny 2015/2016 rozpoczęty!
Napisał Sekretariat   
Wtorek 22 września 2015

    Jak co roku, pierwszego września uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. O godzinie 8.00 miała miejsce uroczysta Msza święta w kościele pod wezwaniem św. Ludwika, potem odbyło się spotkanie w hali sportowej. W szkolnej inauguracji roku szkolnego 2015/2016 uczestniczyli nie tylko uczniowie i nauczyciele, ale także zaproszeni goście. Szczególną opieką otoczeni zostali uczniowie klas pierwszych, których w tym roku w ZSZ Nr 1 i II LO jest ponad dwustu. Wśród nich ponad dziesięć osób pochodzi z Ukrainy. Miłym akcentem było wręczenie stypendium Zarządu Powiatu najlepszym uczniom. W tym roku po 150 zł miesięcznie będą otrzymywali: Edyta Łapińska, Katarzyna Mazurek, Aleksandra Prucnal, Tomasz Dyśko oraz Marcin Rudko. Kandydatami do Stypendium Prezesa Rady Ministrów są: Jakub Oszust i Piotr Wróbel.
    Mamy nadzieję, że spełnią się najlepsze życzenia, które na nowy rok szkolny złożył uczniom i nauczycielom dyrektor szkoły pan Eugeniusz Omelczuk.

< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Oferta edukacyjna
Powiat włodawski
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie

W skrócie
Pomysł utworzenia II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie dojrzewał od początku przemian, jakie dokonały się w Polsce w 1989 roku. Jednak dopiero w roku szkolnym 1990/91 można było przystąpić do przygotowania konkretnych projektów otwarcia nowej szkoły. Szczególnie zaangażowani w dzieło tworzenia II LO we Włodawie byli: mgr Józef Pawlin ówczesny dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 , który kończąc swoja kadencję dyrektorską, za punkt honoru postawił sobie utworzenie liceum ogólnokształcącego przy istniejącym już zespole szkół.
Licznik odwiedzin
6247131