tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Rafał Skiba w finałach Konkursu Informatycznego
Rafał Skiba w finałach Konkursu Informatycznego
Napisał Sekretariat   
Czwartek 23 kwietnia 2009

W dniu 18 kwietnia Rafał Skiba uczeń klasy IV Technikum reprezentował naszą szkołę w Konkursie Informatycznym organizowanym przez UMK w Toruniu. Zawodnicy rozwiązywali 2 zadania w czasie 4 godzin.  Poziom trudności zadań był podobny jak w poprzednich edycjach. To już 18 edycja tego konkursu a tylko w kilku nie mieliśmy swojego reprezentanta. Zadania rozwiązywano z wykorzystaniem technologii internetowych (PHP, JavaScript, Java).

Rafałowi jeszcze raz gratulujemy sukcesu.

Opiekunem Rafała był P. Stanisław Kwaśniewicz.

Jako nagrodę Rafał otrzymał bardzo dobrą książkę do nauki programowania w C++.

 

Wszyscy finaliści po dobrym obiedzie mieli okazję zapoznać się na żywo z metodami tworzenia gier. Swoje prace prezentowali studenci Wydziału Matematyki i Informatyki UMK w Toruniu, jako efekt końcowy nauki przedmiotu programowanie zespołowe. Po ogłoszeniu wyników i wręczeniu nagród przy poczęstunku kawowym trawały dyskusje z Profesorem UMK w Toruniu Piotrem Bałą na temat przyszłości konkursu i kierunków prac prowadzonych na wydziale. Po godzinie 16 mieliśmy czas na zwiedzanie Starówki Toruńskiej.

 Wejście na wieżę bazyliki katedralnej św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty przyspożyło niesamowitych wrażeń. Widok panoramy Torunia przy dobrej pogodzie zapierał dech w piersiach. Mogliśmy podziwiać Tuba Dei. Trąba Boża to największy średniowieczny dzwon w Polsce i jeden z największych średniowiecznych dzwonów kołysanych w Europie Środkowej. Odlany został w Toruniu, przez miejscowego ludwisarza Marcina Schmidta. Do chwili powstania dzwonu Zygmunta był największym dzwonem w Polsce. Zawieszony został w 1500 roku. Jego waga przekracza 7 ton

Po godzinie 16 mogliśmy podziwiać broń orientu od broni białej po palną. W tym czasie w muzeum mieszczącym się w Domu Eskenów (Czerwony Spichlerz) prezentowana była właśnie broń orientu oraz inne ciekawe zabytki.

Panoramę Torunia zobaczyliśmy też wchodząc na wieżę Ratusza Staromiejskiego. Odwiedziliśmy także ruiny zamku krzyżackiego.

 Zapraszamy  do galerii zdjęć.

 

Ostatnia aktualizacja ( Czwartek 30 kwietnia 2009 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Powiat włodawski
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów

W skrócie
Czy chcesz się włączyć w rozwój ZSZ NR 1 i II LO we Włodawie? Wstąp w szeregi uczniów naszej szkoły. Zapoznaj się z nowymi zasadami rekrutacji.
Licznik odwiedzin
5753080