tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Akademia 3.0 - apki.org nowy projekt dla informatyków ZSZ nr 1 i II LO
Akademia 3.0 - apki.org nowy projekt dla informatyków ZSZ nr 1 i II LO
Napisał Sekretariat   
Sobota 29 sierpnia 2015
Nasza szkoła znalazła się w gronie 16 szkół ponadgimnazjalnych z terenu całej Polski, które wezmą udział w projekcie „Akademia 3.0 -apki.org”. 

Akademia 3.0 -apki.org  nowy projekt dla informatyków NST

W ramach programu otwartych zostanie 16 klubów Lab 3.0. Klub Lab 3.0 w "Modrzaku" będzie prowadzony przez nauczyciela przedmiotów informatycznych p. Stanisława Kwaśniewicza i zrzeszać będzie grupę uczniów zainteresowanych programowaniem i tworzeniem aplikacji. Lab 3.0 będzie miejscem spotkań uczniów zainteresowanych nowymi technologiami ICT oraz aplikacjami mobilnymi. Uczniowie nie tylko będą uczestniczyć w szkoleniach prowadzonych przez edukatora, ale także poznawać będą praktyczne zastosowanie umiejętności programistycznych, dzięki tworzeniu aplikacji. Wszystkie “laby” będą miały jednocześnie możliwość współpracy i wymieniania się wiedzą, dzięki platformie apki.org.

Dodatkowo w ramach projektu przeprowadzony zostanie konkurs na najlepszy projekt aplikacji webowej lub mobilnej. Zwycięska aplikacja otrzyma wsparcie mentorskie na dalsze rozwijanie aplikacji oraz nagrodę rzeczową – tablety
Ostatnia aktualizacja ( Niedziela 30 sierpnia 2015 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Oferta edukacyjna
Powiat włodawski
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie

W skrócie
Pomysł utworzenia II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie dojrzewał od początku przemian, jakie dokonały się w Polsce w 1989 roku. Jednak dopiero w roku szkolnym 1990/91 można było przystąpić do przygotowania konkretnych projektów otwarcia nowej szkoły. Szczególnie zaangażowani w dzieło tworzenia II LO we Włodawie byli: mgr Józef Pawlin ówczesny dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 , który kończąc swoja kadencję dyrektorską, za punkt honoru postawił sobie utworzenie liceum ogólnokształcącego przy istniejącym już zespole szkół.
Licznik odwiedzin
6246970