tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Włodawa i wspólny rynek
Włodawa i wspólny rynek
Napisał Sekretariat   
Środa 10 czerwca 2015

   2 czerwca 2015r. w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącym, zatrzymali się Ekspert dr Andrzej Dumała- UMCS Wydział Politologii i Animator – Mateusz Wojciesze,  koordynator projektu   i ambasador programów europejskich w ramach CEO. Przyjechali na zaproszenie uczniów tej szkoły, oraz  ich opiekunki: p. Małgorzaty Oleniak( nauczyciel wos i historii).

    Na spotkanie zaproszono także uczniów z PG nr 2 we Włodawie, kl. III d oraz ich wychowawczynię p. Renatę Grzegorczyk  ( nauczyciel wos i historii). Podczas warsztatów, wspólnie zastanawiano się czym jest UE w praktyce, i jakie skutki, te pozytywne i negatywne, przyniosła pierwsza dekada członkowstwa Polski w strukturach Wspólnoty  dla każdego z nas.

   Spotkanie rozpoczęła prezentacja filmu- sondy przygotowanego przez uczniów II LO j: Roberta Mietiółkę i Damiana Kasprzaka, dotyczącego oceny przez społeczność lokalną, skutków członkowstwa  Polski w UE.  Animator projektu podzielił się swoimi doświadczeniami z projektami unijnymi, w tym dotyczącymi wymian międzynarodowych i pracy w UE. Ekspert  tematu omawiał teorię funkcjonowania instytucji prawodawczych UE, rynku pracy, przy okazji dzieląc się licznymi ciekawostkami z tej dziedziny.

EUL odjechał do następnych szkół z niewielkich miejscowości w Polsce.

< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Powiat włodawski
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
6030211