tarcza header image
Start arrow Aktualności
Aktualności
RODO
Napisał Sekretariat   
Friday, 25 May 2018

Najważniejsze informacje dot. przetwarzania danych osobowych  w  Zespole Szkól Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącym we Włodawie  obowiązujące od 25.05.2018 r.

 

1.    Administratorem Danych Osobowych  (ADO) w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącym we Włodawie  jest  Eugeniusz Omelczuk - dyrektor, ul. Modrzewskiego 24, 22-200 Włodawa, Tel. 825721488, email-

2.    Inspektorem Danych Osobowych (IOD)  jest Tomasz Nowakowski kontakt:

3.    Przetwarzanie danych osobowych (PDO) w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącym we Włodawie odbywa się zgodnie z prawem w jednej lub kliku poniżej opisanych sytuacjach:

 1.  w celu wypełnienia obowiązku  prawnego
 2.  o ile jest  niezbędne do ochrony żywotnych interesów osoby fizycznej
 3. jeśli jest  niezbędne do wykonania zadania realizowanego w interesie publicznym lub w ramach sprawowania władzy publicznej
 4.  za wyraźną zgodą danej osoby  

4.    Mówiąc o danych osobowych w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącym we Włodawie należy rozumieć  wszystkie posiadane  tam zasoby informacyjne  i  wszystkie formy tej informacji zarówno  papierową jak i elektroniczną

5.    Czas przechowywania danych osobowych zależy od kategorii tych danych i wynosi od kliku do kilkudziesięciu lat

6.    Dane osobowe mogą być udostępniane upoważnionym prawnie instytucjom lub organom państwa zgodnie z obowiązującymi przepisami w tym zakresie na ich wniosek

7.    Każdej osobie, której dane są przetwarzane przez ADO przysługują następujące prawa:

 1. do dostępu  do swoich danych
 2. do sprostowania   swoich danych
 3.  do usunięcia   swoich danych
 4. do ograniczenia przetwarzania swoich danych
 5. do sprzeciwu wobec przetwarzania swoich danych
 6. Cofnięcia zgody w dowolnym momencie.  Cofnięcie nie wpływa na przetwarzanie, które było dokonywane wcześniej w związku ze zgodą, której udzieliłeś wcześniej.
 7. Prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego:
  Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych

8.    ADO nie przetwarza  danych osobowych poza UE oraz nie przekazuje danych poza UE.

9.    ADO chroni wszystkie informacje w tym dane osobowe przed nieuprawnionym dostępem czy modyfikacją na poziomie organizacyjnym i technicznym

 

Więcej o nowych zasadach ochrony danych osobowych

https://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/HTML/? uri=CELEX:32016R0679&from=PL

http://orka.sejm.gov.pl/proc8.nsf/ustawy/2410_u.htm

EKO - PROBLEMY oczami informatyków
Napisał Sekretariat   
Friday, 18 May 2018

           Zespół Chełmskich Parków Krajobrazowych był organizatorem seminarium z cyklu EKO - PROBLEMY MAŁE I DUŻE . Odbyło się ono w Chełmie 26 IV br. Tematyka tegorocznego seminarium poświęcona byłą lokalnym problemom ochrony przyrody oraz walorom przyrodniczym i historycznym utworzonych 35 lat temu Parków Krajobrazowych Polesia.


       Celem seminarium było zapoznanie młodzieży z walorami Chełmskiego, Sobiborskiego, Strzeleckiego i Poleskiego Parku Krajobrazowego, zachęcanie do podejmowania działań na rzecz ochrony przyrody lokalnego środowiska oraz i przede wszystkim , kształtowanie postawy odpowiedzialności za stan środowiska najbliższej okolicy. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie Technikum Informatycznego z kl. I Joanna Andrzejuk , Jakub Krać , Marek Kurdach . Uczniowie przygotowali prezentację na temat Żółw błotny jako gatunek reliktowy. Prelegentem podczas seminarium był Jakub Krać . Nasza młodzież wykazała się znajomością zagadnień z zakresu ochrony przyrody najbliższej okolicy i dużą sprawnością informatyczną.

Opiekunem merytorycznym grupy uczniów była p. Renata Wólczyńska

Wymiana Międzynarodowa z Izraelem
Napisał Sekretariat   
Sunday, 13 May 2018

      (19-25 kwietnia) W ramach wymiany międzynarodowej prowadzonej przez Starostwo Powiatowe we Włodawie młodzież z Włodawy gościli u siebie przez 6 dni rówieśników z partnerskiego miasta Kiryat Motzkin w Izraelu.

Izrael

     Jedenastu uczniów i dwóch koordynatorów Netta Katony i Simone z Kiryat Motzkin z Izraela przebywało z rewizytą od 19.04.2018 do 25.04.2018 we Włodawie, w popularnym „Modrzewiaku”.
Ostatnia aktualizacja ( Thursday, 24 May 2018 )
Czytaj całość...
Już wkrótce matura - pożegnanie abiturientów 2018
Napisał Sekretariat   
Monday, 30 April 2018

      Uroczyste pożegnanie abiturientów jest już tradycją naszej szkoły. W tym roku, ze względu na setna rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, uroczystość miała szczególną oprawę. Tegoroczne uroczystości rozpoczęły się Mszą świętą w kościele pw. św. Ludwika we Włodawie. Druga część pożegnania odbyła się w szkolnej hali sportowej, gdzie zgromadziła się cała szkolna społeczność, zacni goście i rodzice, aby pożegnać 73 uczniów liceum i 72 uczniów technikum.

Abiturienci
Ostatnia aktualizacja ( Monday, 30 April 2018 )
Czytaj całość...
Dzień Otwarty Szkoły
Napisał Sekretariat   
Monday, 30 April 2018
Zapraszamy do galerii zdjęć

Dzień Otawrty

 

 

Film z Dnia Otwartego Szkoły
Ostatnia aktualizacja ( Monday, 30 April 2018 )
Olimpijski "ekosukces"
Napisał Sekretariat   
Tuesday, 17 April 2018

      W tegorocznej, XXXIII edycji Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, znakomicie zaprezentowała się nasza licealistka, tegoroczna maturzystka klasy przyrodniczej - Joanna Kowalewska.

j_kowalewska1.jpg

 

W etapie okręgowym Olimpiady, który odbył się 14 kwietnia 2018 roku w Lublinie, uczestniczyło ponad 80 uczniów z województwa lubelskiego. Spektakularnym sukcesem zakończyła się rywalizacja w części pisemnej, w wyniku której Joanna znalazła się w finale ustnym. Po sześciu seriach pytań szczegółowych i problemowych z szeroko rozumianej ekologii, nasza uczennica ostatecznie zajęła II miejsce, znalazła się tym samym w elitarnym gronie laureatów, reprezentujących województwo lubelskie w etapie centralnym, który odbędzie się na początku czerwca na terenie województwa Warmińsko- Mazurskiego. Gratulując dotychczasowych osiągnięć, nagród i zagwarantowanych ,,indeksów” życzymy sukcesów w ostatnim etapie olimpiady.

Opiekun merytoryczny Małgorzata Trociuk

Ostatnia aktualizacja ( Tuesday, 17 April 2018 )
Film z praktyk w Grecji
Napisał Sekretariat   
Thursday, 12 April 2018
<< Pierwsza < Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 15 z 73
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
Najlepsi
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+
Dziennik

Ważne strony
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Powiat włodawski
Kuratorium Oświaty w Lublinie

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
3834164