tarcza header image
Start arrow Oferta edukacyjna arrow Oferta ponadpodstawowa arrow BSI-stopnia
BSI-stopnia
Branżowa Szkoła I stopnia
Napisał Sekretariat   
Wtorek 16 lutego 2021

SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA 

 

ZAWÓD – CUKIERNIK 

Język obcy - angielski 

Kwalifikacja -  SPC.01. Produkcja wyrobów cukierniczych 

Cechuje Ciebie dokładność, kreatywność, masz wyobraźnię i zdolności manualne, interesujesz się cukiernictwem, żywieniem i gastronomią. Lubisz przesiadywać godzinami w kuchni, wymyślać słodkie kompozycje smakowe, dawać upust swojej wyobraźni przy dekorowaniu wypieków? Rodzina czy znajomi nie mogą się doczekać kolejnej imprezy z udziałem twoich słodkich dzieł sztuki? A może po prostu lubujesz się w łakociach? 

Cukiernik to zawód dla Ciebie! 

 

trakcie zajęć teoretycznych i praktycznych nauczysz się obsługi maszyn i urządzeń, magazynowania surowców, wykonywania dekoracji, sporządzania półproduktów i wyrobów cukierniczych. 

Nauka zawodu kończy się zewnętrznym egzaminem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe, organizowanym w naszej szkole przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną lub Cech Rzemiosł. Uzupełnieniem dyplomu jest suplement w języku polskim i angielskim zawierający opis kompetencji zawodowych, co umożliwia Ci uzyskanie kwalifikacji do pracy zarówno w Polsce, jak i za granicą. 

Możliwości zatrudnienia: 

Absolwent kierunku może być zatrudniony w cukierniach, kawiarniach, hotelach, zakładach przemysłu cukierniczego, czy też w manufakturach słodyczy. Może prowadz własną działalność gospodarczą w branży cukierniczej. 

Możliwości dalszego kształcenia: 

Po ukończeniu nauki w branżowej szkole I stopnia absolwenci mogą kontynuować naukę w dwuletniej szkole branżowej II stopnia celem  uzyskania dyplomu technika technologii żywności. 

ZAWÓD  KUCHARZ 

Język obcy - angielski 

Kwalifikacja - HGT.02. Przygotowanie i wydawanie dań 

Cechuje Ciebie dokładność, kreatywność,  masz wyobraźnię i zdolności manualne, interesujesz się, żywieniem i gastronomią. Lubisz przesiadywać godzinami w kuchni, wymyślać nowe kompozycje smakowe, dawać upust swojej wyobraźni przy sporządzaniu różnych potraw? Rodzina czy znajomi nie mogą się doczekać kolejnej imprezy z udziałem Twoich przysmaków? A może po prostu lubujesz się w odkrywaniu nowych smaków? 

Kucharz to zawód dla Ciebie! 

W trakcie zajęć teoretycznych i praktycznych nauczysz się obsługi maszyn i urządzeń gastronomicznych, magazynowania surowców i wyrobów, sporządzania dań i napojów, ich dekoracji oraz serwowania. 

Nauka zawodu kończy się zewnętrznym egzaminem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe, organizowanym w naszej szkole przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną. Uzupełnieniem dyplomu jest suplement w języku polskim i angielskim zawierający opis kompetencji zawodowych, co umożliwia Ci uzyskanie kwalifikacji do pracy zarówno w Polsce, jak i za granicą. 

Możliwości zatrudnienia: 

Absolwent kierunku może być zatrudniony w restauracjach, barach, stołówkach, hotelach, pensjonatach i innych zakładach gastronomicznychMoże prowadzić własną działalność gospodarczą w branży gastronomicznej. 

 

Możliwości dalszego kształcenia: 


Po ukończeniu nauki w branżowej szkole I stopnia absolwenci mogą kontynuować naukę w dwuletniej szkole branżowej II stopnia celem  uzyskania dyplomu technika żywienia i usług gastronomicznych. 

 

ZAWÓD – MONTER ZABUDOWY I ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W BUDOWNICTWIE 

Język obcy - angielski 

Kwalifikacja - BUD.11. Wykonywanie robót montażowych, okładzinowych i wykończeniowych 

Cechuje Ciebie  dokładność i  kreatywność,  masz wyobraźnię i  zdolności manualne, interesujesz się budownictwem i wykańczaniem wnętrz, lubisz tworzyć i budować? Możesz połączyć swoje zainteresowania z pracą. 

Monter zabudowy i robót wykończeniowych to zawód dla Ciebie! 

W trakcie zajęć teoretycznych i praktycznych nauczysz się wykorzystania różnych materiałów wykończeniowych, używania narzędzi i sprzętu budowlanego, wykonywania prac budowlanych związanych z  wykańczaniem wnętrz, poznasz tradycyjne i nowoczesne technologie stosowne w budownictwie. 

 

Nauka zawodu kończy się zewnętrznym egzaminem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe, organizowanym w naszej szkole przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną. Uzupełnieniem dyplomu jest suplement w języku polskim i angielskim zawierający opis kompetencji zawodowych, co umożliwia Ci uzyskanie kwalifikacji do pracy zarówno w Polsce, jak i za granicą. 

Możliwości zatrudnienia: 

 

Absolwent kierunku może pracować we wszystkich firmach budowlanych  
oraz rzemieślniczych, zakładach remontowo – budowlanych, wykonując prace związane z suchą zabudową, malowaniem, tapetowaniem, układaniem glazury. Może również samodzielnie wykonywać wszelkie prace wykończeniowe w domach i mieszkaniach w ramach własnej działalności gospodarczej. 

 

Możliwości dalszego kształcenia 

Po ukończeniu nauki w branżowej szkole I stopnia absolwenci mogą kontynuować naukę w dwuletniej szkole branżowej II stopnia celem  uzyskania dyplomu technika robót wykończeniowych w budownictwie. 

 

ZAWÓD - SPRZEDAWCA 

Język obcy - angielski 

Kwalifikacja - HAN.01. Prowadzenie sprzedaży 

Cechuje Ciebie  komunikatywność, łatwość nawiązywania relacji interpersonalnychodpowiedzialność, zaangażowanie w wypełnianie powierzonych obowiązków, umiejętność aktywnego słuchania? Lubisz mieć kontakt z ludźmi,  pogłębiać wiedzę  o produktach i ich wykorzystaniu?  

Sprzedawca to zawód dla Ciebie! 

W trakcie zajęć teoretycznych i praktycznych nauczysz się przygotowywać towary do sprzedaży, sporządzać dokumenty związane z obrotem towarowym, obsługiwać urządzenia i sklepowy sprzęt techniczny, zbierać informacje o potrzebach klientów. 

Nauka zawodu kończy się zewnętrznym egzaminem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe organizowanym w naszej szkole przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną. Uzupełnieniem dyplomu jest suplement w języku polskim i angielskim zawierający opis kompetencji zawodowych, co umożliwia Ci uzyskanie kwalifikacji do pracy zarówno w Polsce, jak i za granicą. 

Możliwości zatrudnienia: 

Absolwent kierunku może podjąć pracę w placówkach handlowych, w sklepach stacjonarnych, mobilnych i internetowych, może prowadzić własną działalność gospodarczą związaną z handlem. 

Możliwości dalszego kształcenia: 

Po ukończeniu nauki w branżowej szkole I stopnia absolwenci mogą kontynuować naukę w dwuletniej szkole branżowej II stopnia celem  uzyskania dyplomu technika handlowca. 

 

ZAWÓD - ELEKTROMECHANIK 

Język obcy - angielski 

Kwalifikacja - ELE.01. Montaż i konserwacja maszyn i urządzeń elektrycznych. 

Cechuje Ciebie  dokładność i  kreatywność,  masz zdolności manualne i techniczne, posługujesz się różnymi narzędziami, umiesz myśleć analitycznie, interesujesz się budową i działaniem urządzeń elektrycznych? Lubisz zgłębiać zasady działania maszyn i urządzeń elektrycznych? 

Elektromechanik to zawód dla Ciebie! 

W trakcie zajęć teoretycznych i praktycznych nauczysz się montować, naprawiać, konserwować maszyny oraz urządzenia elektryczne, nadzorować prawidłową ich pracę, posługiwać się dokumentacją techniczną. 

Nauka zawodu kończy się zewnętrznym egzaminem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe organizowanym w Naszej Szkole przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną. Uzupełnieniem dyplomu jest suplement w języku polskimi i angielskim zawierający opis kompetencji zawodowych, co umożliwia Ci uzyskanie kwalifikacji do pracy zarówno w Polsce, jak i za granicą. 

Możliwości zatrudnienia: 

Absolwent kierunku elektromechanik może podjąć pracę zarówno w firmach branży elektrycznej jak i pokrewnych. Osoby przedsiębiorcze mogą tworzyć własne firmy.  

Możliwości dalszego kształcenia: 

Po ukończeniu nauki w branżowej szkole I stopnia absolwenci mogą kontynuować naukę w dwuletniej szkole branżowej II stopnia celem  uzyskania dyplomu technika elektryka. 

Ostatnia aktualizacja ( Wtorek 16 lutego 2021 )
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Powiat włodawski
Oferta edukacyjna
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Ministerstwo Edukacji Narodowej

W skrócie
Pierwszą szkołą zawodową we Włodawie była, utworzona w 1929 r. przy Sierocińcu im. Tadeusza Kościuszki, Sejmikowa Szkoła Rzemiosł Sejmiku Włodawskiego. Posiadała ona internat i mieściła się w dzisiejszym budynku oddziału internistycznego Szpitala Powiatowego.
Licznik odwiedzin
6202024