tarcza header image
Start arrow Aktualności
Aktualności
W Placówce Straży Granicznej we Włodawie
Napisał Sekretariat   
Piątek 21 lutego 2020

W dniu 20 lutego 2020 r. w ramach podejmowanej współpracy, Placówka Straży Granicznej we Włodawie gościła uczniów klasy I profil edukacja wojskowa z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 i II LO we Włodawie. Młodzież miała okazję zapoznać się z codzienną służbą funkcjonariuszy Straży Granicznej i porozmawiać na tematy związane z warunkami naboru do służby.

Celem spotkania było przybliżenie młodzieży specyfiki służby w Straży Granicznej oraz zapoznanie       z przepisami dotyczącymi ochrony granicy państwowej. Funkcjonariusze przedstawili młodzieży  strukturę placówki, charakter służby w zakresie ochrony odcinka granicy zielonej oraz pokazali pojazdy i sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie.

nazwa

 

 

Ostatnia aktualizacja ( Piątek 21 lutego 2020 )
Czytaj całość...
Jak segregować odpady?
Napisał Sekretariat   
Wtorek 4 lutego 2020
Aleksandra Prucnal – absolwentka naszej szkoły – obecnie studentka Politechniki Lubelskiej wzięła udział w realizacji filmowego cyklu edukacyjnego dotyczącego zagadnień ochrony środowiska, na które każdy ma wpływ.

Filmy z serii „Jak segregować odpady? Studenci udzielą porady!” pomogą każdemu z problemem segregacji odpadów komunalnych. Pokazują w sposób wyjątkowo prosty poważne zagadnienia, z którymi wszyscy zmagamy się na co dzień. Filmy powstały w ramach projektu koordynowanego przez Stowarzyszenie "Ekolubelszczyzna". Wystąpiło w nich 13 studentów, członków Koła Naukowego Politechniki Lubelskiej "Pollub.my Marketing", studiujących na kierunkach: Marketing i Komunikacja Rynkowa oraz Zarządzanie na Wydziale Zarządzania Politechniki Lubelskiej. Opiekunem Koła jest dr inż. Agnieszka Bojanowska. Wszystkie filmy zostały zrealizowane w kampusie Politechniki Lubelskiej, w Domu Studenckim nr 3. Projekt uzyskał dotację Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Jego producentem jest Polska Press Oddział Lublin. Relację z planu zdjęciowego można obejrzeć m.in. na stronie Koła Naukowego „Pollub.my Marketing” na Facebooku. Natomiast filmy są dostępne na kanale YouTube pod adresem:

https://www.youtube.com/user/pollubTV/videos?fbclid=IwAR2-FdrsWZiEaQKXp4YfBNZTnkNXZ8ilCguXa8DKBWdXd9RKYVUd7nfOWZo
REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA DO PROJEKTU
Napisał Sekretariat   
Wtorek 28 stycznia 2020

„AKTYWNY MODRZAK – MOBILNY UCZEŃ” – 3 WOLNE MIEJSCA!

W związku z rezygnacją 3 uczestników z udziału w projekcie praktyk zagranicznych pt. Aktywny Modrzak – mobilny uczeń, ogłaszamy rekrutację uzupełniającą!

Zasady rekrutacji zostały określone wRegulaminie – plik do pobrania.

Projekt realizowany jest w okresie od 1 września 2019 r. do 31 sierpnia 2020 r., a mobilność edukacyjna – praktyki zawodowe w Grecji, w terminie 30 marca – 10 kwietnia 2020 r. (+2 dni podróży).

Grupą docelową projektu jest 58 uczniów Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, Technikum Hotelarstwa, Technikum Informatycznego oraz Technikum Pojazdów Samochodowych.

Mamy 3 wolne miejsca dla uczniów kształcących się w kierunku:

Wypełnione formularze należy składaćw terminie27 stycznia– 3 lutego 2020 r. do wychowawców poszczególnychklas lub koordynatora projektu – p. Anny Jańczak.

CHĘTNYCH ZAPRASZAMY DO REKRUTACJI!! J

Ostatnia aktualizacja ( Wtorek 28 stycznia 2020 )
Aktywny Modrzak - mobilny uczeń
Napisał Sekretariat   
Środa 22 stycznia 2020

nazwa

Ostatnia aktualizacja ( Niedziela 26 stycznia 2020 )
Festiwal kolęd
Napisał Sekretariat   
Środa 15 stycznia 2020

nazwa

Plan lekcji na II semestr
Napisał Sekretariat   
Wtorek 31 grudnia 2019

Plan lekcji

Ostatnia aktualizacja ( Wtorek 31 grudnia 2019 )
Stypendia Marszałka Województwa Lubelskiego
Napisał Sekretariat   
Piątek 13 grudnia 2019

nazwa

Ostatnia aktualizacja ( Niedziela 22 grudnia 2019 )
Czytaj całość...
<< Pierwsza < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 31 - 45 z 214
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Powiat włodawski
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie

W skrócie
Pomysł utworzenia II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie dojrzewał od początku przemian, jakie dokonały się w Polsce w 1989 roku. Jednak dopiero w roku szkolnym 1990/91 można było przystąpić do przygotowania konkretnych projektów otwarcia nowej szkoły. Szczególnie zaangażowani w dzieło tworzenia II LO we Włodawie byli: mgr Józef Pawlin ówczesny dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 , który kończąc swoja kadencję dyrektorską, za punkt honoru postawił sobie utworzenie liceum ogólnokształcącego przy istniejącym już zespole szkół.
Licznik odwiedzin
6030287